Diğer

  Minecraft Saksı Yapımı Nasıldır? Malzemeleri Nelerdir?

  Minecraft oyununda yapılabilen en verimli eşyalardan bir tanesi dekoratif amaçla kullanılan saksılardır. Evinize, bahçenize veya diğer inşa ettiğiniz konutlara ekstra bir güzellik sağlayan bu nesnelerin içerisine çiçekler ekleyebiliriz. Hazırladığımız bu içerikteyse Minecraft saksı yapımı ve malzemeleri hakkında detaylı bilgiler edinebileceksiniz.

  Minecraft Saksı Malzemeleri Nelerdir?

  Dekor ve süs için inşa ettiğimiz alanlara yerleştirebileceğimiz saksılar tuğladan yapılmaktadır. Minecraft oynarken tuğla yapımı için sulu bölgelere gitmemiz gerekir. Çünkü tuğlanın ana malzemesini o bölgelerden toplayabiliriz.

  Oyunda tuğla yapabilmemiz için kil gerekir. Sığ su bölgelerinde kürekle veya benzer aletlerle çıkartabileceğimiz killer bizlere ısıtma yoluyla tuğla verir. Bu bölgeye giderek yeterli miktarda kil toparlayın. Toplamış olduğunuz killeri fırına atarak pişirelim ve tuğlalarımızı alalım. 1 kil başına 1 tuğla alırız. Minecraft saksı yapımı için saksı başına 3 tuğla gerekir. Yani malzemeler şu şekildedir;

  • 3 adet kil
  • Fırın
  • Crafting Masası
  • Yakacak (Odun,Kömür vb.)

  Minecraft Saksı Yapımı, Nasıl Yapılır?

  Saksılar yapımı oldukça kolay bir nesnedir. Çünkü saksı tarifinde gerekli olan malzemeler kolay bir şekilde temin edilme şansına sahiptir. Aşağıda yer alan adımları takip ederek kolaylıkla saksılar üretebilirsiniz.

  1. Toplamış olduğumuz killeri fırına atarak pişirelim.
  2. Killerin tuğlaya dönüşmesini bekleyelim.
  3. Oluşan tuğlalardan 3 tanesini Crafting masasında alt 2 satırda V şeklinde dizelim.
  4. Her şey hazır!

  Minecraft oyununda saksılar gibi dekoratif eşyaları hazırlamak oldukça kolay bir işlemdir. Bu sebeple su kenarlarında veya altında bulunabilen malzemeler için yerleşim yerleriniz suya yakın olmalıdır. Minecraft Kitap Yapımı konusunda da bu tür maceralarınız için nasıl günlük gibi eşyalar yapabileceğini anlattık.

  Oyuncular Minecraft saksı eşyalarını genellikle pencere kenarları, kapı girişleri ve benzer alanlarda kullanıyorlar. Çevrelerine kattıkları güzel görüntünün yanında boyanabilir olması bu eşyaların verdiği hissi artırıyor.

  Frodo Baggins
  Frodo Baggins
  Ayrıkvadi'de aylakça dolaşırken kendi senaryosunu yazmaya başlayan oyun yazarı.
  Sevilen İçerikler

  Benzer İçerikler