Son zamanlarda haritanın büyümesi ve görev çeşitliliğin artması birçok oyuncuda kafa karışıklığı yarattı. Bu duruma maruz kalan oyuncular GTA V banka nerede? sorusunu sormaya başladılar. GTA V banka lokasyonu için farklı alternatifler mevcut. Oyun içerisinde birbirinden farklı dört banka yer alıyor. İşletilen bu dört farklı bankanın lokasyonları ise haritada farklı yerlerde. Ama üzülmeyin! Bu rehber içerisinde GTA V banka lokasyonları hakkında detaylı bilgiye erişebileceksiniz.

GTA 5 Bankaları Hangileridir?

Bu bankalar sadece GTA V için geçerlidir. FiveM veya diğer sunucularda farklılık gösterebilmektedir. Orijinal oyunda yer alan dört farklı banka şu şekildedir;

  • Fleeca Bank
  • Maze Bank
  • Lombank
  • Union Depository

GTA 5’in hikaye modu sadece 3 bankaya sahiptir. Lombank sadece GTA V online sürümüne özeldir.

GTA V Banka Nerede?

Oyunda yer alan dört bankanın isimleri bu şekildeydi. Para çekme, para yatırma veya soygun gibi işlemler için gitmek istediğiniz bankaların tamamına ulaşım oldukça kolay. Peki bu bankalar nerede? GTA V banka lokasyonları şu şekilde;

GTA V Maze Bank Lokasyonu Neresi?

GTA V Maze Bankası Lokasyonu
Maze Bankası

GTA V Online sebebiyle Grand Theft Auto oyuncularının en sık tercih ettiği banka Maze Bank olarak geçmektedir. Çünkü oyuncuların alım-satım gibi işlemlerde kullanabileceği banka Maze Bank’tır. Bu banka aynı zamanda şehrin en güzel lokasyonu içerisinde yer almaktadır. Bulunduğu bina ise göze çarpan gökdelenlerden bir tanesidir.

GTA V Maze Bank Lokasyonu: Del Perro bölgesinde bulunan Prosperity Caddesi içindedir.

GTA V Fleeca Bank Nerede?

GTA V Fleeca Bankası Lokasyonu
Fleeca Bankası

Fleeca Bank oyunun en çok kullanılan bankalarından bir tanesi. Sokaklarda, caddelerde ve marketlerde karşılaştığınız birçok ATM cihazının sahibi olan Fleeca Bank şehirde onlarca noktada bulunuyor. Dolayısıyla bu noktalar arasından erişimi en kolay olanlar ise şöyle:

  • Route 68,
  • Alta bölgesinde yer alan Metero Street,
  • Hawick caddesinde birkaç tane,
  • Banham Kanyonu içerisinde yer alan Büyük Okyanus Otoyolu üzerinde,
  • Pillbox Hill’de yer alan Vespucci Bulvarı köşesinde,
  • Morningwood bölgesinde yer alan Del Perro’da.

Tüm bu konumların yanında Fleeca Bank ATM’leri şehrin farklı köşelerinde de yer almaktadır. Petrollerde, marketlerde veya pasajlar içerisinde bankanın cihazları ile karşılaşabilirsiniz.

GTA V Lombank Haritada Nerede?

GTA V Lombank Lokasyonu
Lombank

Boulevard Del Perro ile Bay City Avenue caddelerinin birleşiminde konumlanmıştır. Bu bankanın herhangi bir işlevselliği yoktur. Sadece GTA 5 Online için hazırlanmıştır. Bunun yanında satın alınabilir işletmeler içerisinde yer almaktadır.

GTA V Union Depository Bankası Nerede?

GTA V Union Depository Bankası Lokasyonu
Union Depository

Power Street içerisinde yer alan Union Depository o bölgedeki en küçük gökdelende hizmet verir. Çünkü oyun içerisinde işlevsellik olarak en düşük fonksiyona sahip bankadır. Kullanım amacı ve hizmetleri oldukça kısıtlıdır.

Kısaca söyleyecek olursak, oyun içerisinde yer alan tüm bankalar bu şekildedir. Fakat oynadığınız FiveM veya benzer sunucular varsa bu durum değişebilir. Sunucu yönetimleri ekledikleri ekstra içerikler ile beraber çeşitliliği artırabilirler.

Genel olarak GTA V banka nerede? sorusuna detaylı bir anlatım yaptık. Grand Theft Auto için daha fazla oyun rehberleri görmek ister misiniz? O zaman ilgili kategoriye bir göz atmanızı tavsiye eder, iyi oyunlar dileriz.

Paylaşımlar:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir