Diğer

  For The King 2 İncelemesi

  Sıra tabanlı ve çok oyunculu olarak oynanabilen harika serinin yeni oyunu yakın zaman önce çıkış yaptı. Rol yapma oyunları arasında oldukça popüler olan bu oyunun yeni sürümü yıllardır bekleniyordu. For The King 2 incelemesi yapacağımız bu içerikte yeni oyun hakkında a’dan z’ye bilgiler edinebileceksiniz.

  Gerek tek oyuncu gerekse çok oyunculu olarak oynayabildiğimiz serinin ilk oyunu yıllar önce karşımıza çıkmıştı. Arkadaşlarla oynamak için aranan oyunlar arasında yerini almış ve oyuncu dünyasındaki birçok kişi tarafından bitirilmişti. Yaklaşık 15 saatlik bir oynanış süresi vardı. Aradan yıllar geçti ve binlerce kişinin beklediği serinin yeni oyunu çıkış yaptı.

  For The King 2 Nasıl Bir Oyun?

  For The King 2 eski oyuna nazaran daha değişik renk paletine sahip. Kurgusal yapısında ilk oyuna benzer tarafları mevcut. Büyük pencereden baktığımızda ise parti tabanlı rol yapma oyunu temasını değiştirmemiş ve bu güzel bir haber. Savaş mekaniklerinde benzerlikler barındırsa da devam oyunu niteliği taşıması bu tür durumları yorumsuz bırakabiliyor. Özet olarak bunları söyleyebilirken gelin hep beraber For The King 2 incelemesi için değerlendirmelere geçelim.

  For The King 2 Steam Sayfası: https://store.steampowered.com/app/1676840/For_The_King_II/

  Optimizasyon

  Oyun motorlarının kendisini geliştirdiği ve çağa ayak uydurduğu bu dönemde optimizasyon oldukça çetrefilli bir iş. For The King II oyunu için konuşursak yapımcılar sınıfta kalmış diyebiliriz. İlk oyunda bulunan sorunlar aynı şekilde ikinci oyuna da yansımış. Yeni oyun olduğu için ağır eleştirmek istemeyiz. Fakat oyunun 1.0 sürümünde yüksek bug sayısı mevcut. Bu can sıkıcı bir durum.

  OyunYazar olarak oyunun optimizasyonu için puanımız: 60

  Grafikler

  Bu tür oyunlarda kullanıcıyı kendine bağlayan en önemli etkenlerden bir tanesi grafik tasarımıdır. Öyle ki ilk oyunun bu kadar sevilmesine kurgusu kadar grafikleri de vesile olmuştu. For The King 2 oyununda da yine tatlı ve içine çeken bir renk paleti mevcut. Bu renk paleti ile oluşturulan grafikler fazlasıyla güzel duruyor. Çözünürlük, netlik ve ögelerin kalitesi de yükselmiş. Açık konuşmak gerekirse bu oyunun en iyi yönü grafikleri diyebiliriz.

  Grafik puanımız: 75

  Kurgu

  Küçük savaşlar, fetihler ve görevler üzerine kaos dolu bir dünya. Evet, bu kaostan kurtulmak oyundaki hedefimiz diyebiliriz. Oyunun kurgu aşaması yine başarılı geçmiş ve savaşlar fazlasıyla keyif verici. Ayrıca ilk oyuna göre düşmanların daha akıllı olması ve oyun içi materyallerin çeşitliliği de diğer artılar. Hikayeyi bitirirken tek veya çok oyunculu oynayın fark etmeksizin çok eğleneceksiniz.

  Kurgu puanımız: 80

  Fiyat

  Steam üzerinde yüksek bir fiyata sahip olan oyunu indirim zamanlarını bekleyerek deneyimleyebilirsiniz. Steam’in döviz endeksli çalışması sonrasında bu tür gizli oyunlarda artık yüksek fiyat bandına eriştiler. Umuyoruz ki yapımcılar Türkiye şartlarını araştırır ve fiyat politikasında ülkeye özel bir yol haritası çizerler.

  Fiyat puanımız: 50

  For The King 2 inceleme içeriğinin sonuna gelirsek kısa bir özet geçmek isteriz. Oyun ilk oyunun devamı niteliğinde. Grafik konusunda oldukça iyi. Hikaye ve kurgu aşaması ise yine kendine çekici türden. Yeni çıkmış olmasından dolayı bazı optimizasyon sorunları ve bug problemleri mevcut. Ama şuan için oynanabilir durumda. Eğer bütçeniz yeterliyse oyuna şans verebilirsiniz. Fakat yüksek bütçeye sahip değilseniz indirim dönemini bekleyebilirsiniz.

  Osman Turgut Özden
  Osman Turgut Özden
  Orta yaş krizi geçiren yazılım mühendisi. Hobi olarak oyun geliştirir ve pazarlar.
  Sevilen İçerikler

  Benzer İçerikler