Diğer

  Diablo 4 XBox Game Pass Kütüphanesine Geldi!

  Blizzard firmasının Microsoft bünyesine katılmasından sonra beklenen olaylardan birisi gerçekleşti. Diablo 4 XBox Game Pass içerikleri arasına katıldı. 29 Mart 2024 tarihi itibariyle aboneliği olan her oyuncu Diablo IV oyununu Game Pass üzerinden oynayabilecek.

  Blizzard Entertainment geçtiğimiz yıl Microsoft tarafından satın alındı. Oldukça uzun bir sürecin sonunda firmayı satın alan Microsoft’un Blizzard oyunlarını Game Pass’e dahil edip etmeyeceği merak konusuydu. Bu oyunlar arasında en çok merak edilenlerden birisiyse Diablo 4 oyunu olmuştu. Oyuncuların kafasında yer alan soru işareti yanıt buldu. Diablo 4 artık Game Pass’te.

  Diablo 4 Nasıl Bir Oyun?

  Karakter geliştirme tabanlı oyunların atası olarak görülen Diablo 4’te karanlık düşmanlar ile savaşıyoruz. Serinin son oyunu Diablo IV’te birçok yenilik mevcut. Oyun dünyasında pozitif yorumlanan bu gelişmeler ile oyun halen popüler oyunlar arasındaki yerini korumayı başarıyor. 6 Haziran 2023 tarihinde piyasaya çıkan oyun için eski Diablo oyuncularının tamamı olumlu görüş paylaştı.

  Birbirinden farklı karakterleri seçerek kötülükle savaştığımız oyun bizlere sadece ana hikaye için 30 saat vadediyor. Bunun yanı sıra yan görevlerle birlikte oyunun tamamını bitirmek 200 saati bulabiliyor. Elbette serinin eski oyunlarını oynadıysanız yeni zorluklarla beraber 500 saat oynanış süresine ulaşmanız kolay olacaktır.

  Ortalama bir sisteme sahipseniz Diablo IV sizleri farklı bir evrene götürecek. Çünkü Game Pass’e gelmeden önce sadece Battle.net üzerinden $ ile satıştaydı. Bu sebeple oldukça yüksek fiyattan çıkış yapmıştı. Bu durumda da ülkemizde oyunu oynayabilen çok oyuncu yoktu. Belki Youtube gibi platformlardan oynanış videoları izlemiş olanlarınız vardır. Fakat şimdi oynama sırası size geldi! Diablo 4 XBox Game Pass kütüphanesinde!

  Not: Eğer iyi bir sisteme sahip değilseniz kurulum esnasında sorulan HQ seçeneğini seçmeyiniz. Çünkü o seçenek oyunu ultra ayarlarda ve 4K oynamak isteyenler için. Sisteminize güvenmiyor veya diskinizde alan problemi yaşıyorsanız bu seçeneği kaldırmanız en doğrusu olacaktır. Çünkü HQ kalitede indirmemek 30GB kadar yer tasarrufu da sağlıyor.

  Amerikan dizilerine konu olan Diablo serisinin son oyununu oynarken bol eğlenceler dileriz. Oyun dünyasındaki son gelişmelerden haberdar olmak için oyun haberleri bölümünü takip edebilirsiniz.

  Aynur Çolakoğlu
  Aynur Çolakoğlu
  Tam bir MMORPG oyunları aşığı. Boş zamanlarının tamamında çevrimiçi MMORPG oynar, yazar ve sunar.
  İçerikte Neler Var?
  Sevilen İçerikler

  Benzer İçerikler