Bilindiği üzere 2023 yılının en çok ses getiren oyunu olan Baldur’s Gate 3 olmuştu. Larian Studios tarafından geliştirilen ve çıkış yaptığı gün büyük ses getiren oyundan yeni haber geldi. Larian’ın kurucusu olarak tanınan Swen Vincke Baldur’s Gate 3 devam oyunu ve ek paketi olmayacağını açıkladı!

Serinin 3.oyunu olan ve 2023 yılında piyasaya çıkan Baldur’s Gate 3 neredeyse piyasadaki ödüllerin tamamını almıştı. Larian Studios tarihinin en başarılı oyunu olarak görünen oyundaki son gelişmeler ise hayranları üzmeyi başardı. Baldur’s Gate 3 devam oyunu ve ek paket genişlemesi firma tarafından rafa kaldırıldı.

Baldur’s Gate 3 Devam Oyunu Gelmeyecek!

Larian Studios firmasının kurucusu Swen Vincke katılmış olduğu bir konferansta şu sözlere yer verdi;

Oyuncuların bizden bekledikleri genişleme paketi düşüncesini rafa kaldırdık. Baldur’s Gate 4 içinse herhangi bir çalışmamız yok. Bir süre Dungeons & Dragons temasından uzaklaşacağız.

Swen Vincke – Larian

Bu kadar popüler olması beklenmeyen oyun için ilk düşünce yeni bir dlc çıkarmak üzerineydi. Fakat firmanın aldığı karar oyunu tadında bırakmak gerektiği oldu. Oyunun herhangi bir ek içeriğe ihtiyacı olmadığını düşündüler. Bu sebeple diğer projelere odaklanmanın en doğru karar olacağına karar verdiler. Oyunun hayranları bu konuda üzgün olsalar bile onlarda firmaya hak vermiyor değil.

Son olarak serinin hakları (IP) konusunda başka bir girişimde bulunmayacaklarını aktardı. Yani artık Larian Studios tarafından yeni bir Baldur’s Gate oyunu göremeyeceğiz! Başka firmalar IP hakkını devralıp seriye yeni bir oyun eklemek isterler mi bilemeyiz. Fakat bildiğimiz bir şey var ki bu konuda Larian’ın eline su dökmek kolay olmayacak.

Firmayla ilk defa bu oyun üzerinde tanışanlar için bundan sonrası hakkında kısa bir ipucu verebiliriz. LS rol yapma oyunları arasında en iyiler arasında yer alır. Çok büyük bir stüdyo olmasalar da oyuncu dünyası tarafından çok sevilirler. Çünkü Divinity gibi başka güzel bir seriyi sektöre kazandırmışlardır. Yepyeni bir Divinity oyunu ile karşılaşırsak şaşırmayalım! Veya bambaşka bir serinin başlangıcı… Bekleyip görmek gerekecek.

Daha fazla video oyun haberleri görmek isterseniz kategorimize göz atabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir