Hayatta kalma oyunlarında farklı bir tat arıyorsanız Vampire Survivors sizi bambaşka bir evrene götürecek. Çerezlik oyunlar arasına girebilecek bu oyunda olay tamamen 30 dakika hayatta kalmak üzerine kurgulanmış. Vampire Survivors incelemesi ile sizlere oyun hakkında tüm detayları aktaracağız.

XBox Game Pass içeriklerine dahil olan bu oyuna aynı zamanda Epic ve Steam üzerinden de erişebilirsiniz. Poncle tarafından geliştirilen ve yayımlanan oyunun Steam fiyatı Türkiye’ye özel olarak 3.49$.

Vampire Survivors Konusu

Farklı haritalar üzerinde oynayabildiğimiz oyunda amacımız 30 dakika boyunca hayatta kalmak. Bu süreç içerisinde yaratıkları öldürüyor, hazineleri topluyor ve karakterimizi geliştiriyoruz. Oyunda tat bırakan unsurlar arasında onlarca farklı karakter olması da yer alıyor. Her karakterin kendine has özel yeteneğinin bulunması size küçükte olsa bir strateji oluşturma imkanı sunuyor.

Vampire Survivors Karakter Seçim Ekranı

Karakter Seçim Ekranı

Elbette her şey bunlarla sınırlı değil. Oynadığımız her oyun sonrasında kazandığımız altınlarla kalıcı güçlendirmeler elde edebiliyoruz. Bunun yanı sıra diğer karakterleri açmamız için gerekli altın miktarı ve başarımlarda mevcut. Sonuç olarak Vampire Survivors 30 dakikalık hayatta kalma üzerine karakter geliştirme imkanı sunan bir yapım.

Grafik, Ses ve Oynanış

Vampire Survivors incelemesi yaptığımız bu içerikte grafik, ses ve oynanış konusunda görüşlerimizi paylaşmasak olmazdı. Oyun dünyasında yer alan oyuncuların birçoğu piksel grafikleri severler. Bu alışkanlık geçmişten günümüze gelen bir kültür gibidir. Oyunun yapımcısı Poncle grafik konusunda muazzam bir iş başarmış. Renklerin birbiri ile olan uyumu ve efektlerin harmanlanması aldığınız keyfi artırıyor.

Bu tür oyunların oynanış süreleri uzun soluklu değildir. Tekrar oynanır mı o da bir soru işareti. Tüm bunları düşündüğümüz zaman ses konusunda biraz daha çeşitlilik olabilirdi. Elbette bu seslerin kötü olduğu gibi anlaşılmasın. Sadece 30 dakika yaratıklarla savaştığımız bir oyunda alternatifli müziklerde olabilirdi. Belki haritadan haritaya değişen…

Vampire Survivors Oyun İçi Görüntü
Vampire Survivors Oyun İçi Görüntü

Büyük bir yapım olmadığı için oynanış konusunda akıcılığın üst düzey olduğunu söyleyebiliriz. Sistem özellikleri düşük bilgisayarlarda dahi rahatlıkla oynayabilirsiniz. Oyunda W,A,S,D ve boşluk tuşu harici başka tuşlara basmamız gerekmiyor. Oyunun çerezlik olduğu bir gerçek. Fakat az tuşa bastığımız kolay bir oyun olduğu anlamını taşımıyor. Vampire Survivors oynarken strateji geliştirmek ve refleksler ile hareket etmek büyük bir beceri istiyor.

Vampire Survivors Alınır Mı?

Game Pass’e dahil olan ve Steam üzerinde de 3.49$ gibi bir fiyata satın alınabilen bir oyun. Bu yüzden alınır mı sorusuna yanıtımız, evet… Dizi izlerken, mola verirken, canınız sıkıldığında veya benzer durumlarda oynayabileceğiniz güzel bir oyundan bahsediyoruz. Uygun fiyata sahip bu yapıma bir şans vermelisiniz.

Ortalama olarak 10-20 saat arasında oynanış süresi vaat eden bu yapım farklılığı ile size her saniye keyif verecektir. Bu tür daha fazla içerik için https://oyunyazar.com/oyun-incelemeleri/ kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

8.3Mutlaka Dene!
Optimizasyon
8.5
Grafikler
7.4
Kurgu
8.1
Fiyat
9.5
Paylaşımlar:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir