Diğer

  GTA V Tam Ekran Yapma İşlemi Nasıl Yapılır?

  GTA V çıktığı ilk günden günümüze halen popülerliğini devam ettiren oyunların başında geliyor. Her ne kadar kalitesiyle ön planda olsa bile 2015 yılında çıkmış olması da bazı sorunları yanında getiriyor. Örneğin; yüksek yükleme süreleri gibi. GTA V tam ekran yapma olayı da bunlardan birisi. İnsanlar oyuna ilk girdiği süreçte oyun pencereli olarak açılabiliyor. Bunu ayarlardan ne kadar değiştirseler de her giriş yapıldığında aynı sorun devam edebiliyor.

  Söylemesi acı bir durum olsa bile 2015 yılında çıkan oyun eski bir oyundur. Özellikle Rockstar Engine tarafından üretilen bir oyun olması da güncelleme ile düzeltilecek sorunlara limit koyar. Küçük teknik sorunlarda bu limitlerde ortaya çıkar. Peki…

  GTA V Tam Ekran Yapma | Nasıl Yapılır?

  Eğer GTA V oynarken sizde pencere olarak açılan bir oyunla karşılaşıyorsanız şu işlemleri sırasıyla yapın:

  • GTA 5 oyununa giriş yapın.
  • Settings kısmına girin.
  • Graphics sekmesine geçin.
  • “Screen Type” yazan kısımdan “Full Screen” yazanı seçin.
  • “Resolution” yazan kısımdan kendi çözünürlüğünüzü seçin.

  Bu işlemleri yaptıktan sonra oyununuz tam ekran olacaktır. Fakat bu durum bazı sebeplerden dolayı geçici çözüm olabilir.

  GTA V Tam Ekran Yapma Tuşu Hangisidir?

  Oyuna her girdiğinizde pencere olacak açılabilir. Bu durumda yapmanız gereken basit bir kombinasyon var. Eğer bu kombinasyonu yaparsanız oyununuz sürekli tam ekran olacaktır.

  GTA V oyununa girdiğinizde oyun yine pencere olarak açıldıysa; klavyenizde bulunan ALT + ENTER tuşlarına basın. Bu tuşlara bastığınızda otomatik olarak tam ekrana geçiş yapacaktır. Bu sorunla karşılaştığınız her durumda aynı tuş kombinasyonunu kullanabilirsiniz.

  Sonuç

  GTA V eski bir oyun olduğu için tam ekran yapma ve benzer işlemler için sizi zaman zaman çıldırtabilir. Fakat bu tür sorunların çözümü basittir. Makalemizde anlatıldığı şekilde ayarları uygulamalı ve tuş kombinasyonunu kullanarak tam ekran yapmalısınız. Sonuçta yüzlerce saat oynayabileceğiniz bir oyun değil mi? GTA V Kaç Saat Sürüyor? Ana Hikaye ve Yan Görevlerle Ne Kadar? konusunda bahsettiğimiz üzere bunca saat vereceğiniz bir oyunu sorunsuz oynamak için bu işlemi tekrarlamalısınız. Oyunu bilgisayar üzerinden oynayan oyuncuların yaşadığı bu problemin çözümü bu kadar basitti.

  Aynur Çolakoğlu
  Aynur Çolakoğlu
  Tam bir MMORPG oyunları aşığı. Boş zamanlarının tamamında çevrimiçi MMORPG oynar, yazar ve sunar.
  Sevilen İçerikler

  Benzer İçerikler