Ranch Simulator avlanma bölgeleri rehberi sayesinde oyundaki tüm avlanabilen canlıların nerede bulunduğunu öğrenebileceksiniz. Ranch Simulator bildiğiniz üzere çiftlik temalı bir simülasyon oyunudur. Oyun içerisinde avlanmalar, inşaat, bahçe ve benzer opsiyonlar mevcut. Bunlar arasında çiftliğinize en çok gelir getirebilecek olan ise avcılık.

Büyük bir haritaya sahip olan oyunda avlanma bölgeleri haritanın çeşitli yerlerine yayılmış durumda. Avlanabilen büyük hayvan çeşitliliği olarak ise ayı, kurt ve geyik gibi seçenekler mevcut. Hem oyun içerisindeki görevleri yapabilmek hem gelir elde edebilmek için avlanmak şart. Bu yüzden bu alanların tamamına hakim olmanız gerekiyor. Peki bu alanlar neresi?

Ranch Simulator Avlanma Alanları Nerede?

Hızlı para kasmak, yiyecek elde etmek ve görevleri tamamlamak için gidebileceğiniz avlanma alanları haritadaki bölgelerde farklılık göstermektedir. Ayıyı bulabileceğiniz nokta bir yerdeyken geyik bulabileceğiniz nokta tamamen zıt bir yerde olabilir.

Ayı Lokasyonu

Ranch Simulator Ayı Lokasyonu
Ayı Bölgesi

Ranch Simulator içinde avlayabileceğiniz en verimli hayvan ayılardır. Ayı etleri satılarak yüksek gelir getirir. Oyundaki diğer hayvanlara göre öldürmesi nispeten daha zordur. Ayıyı avladıktan sonra ise yüksek miktarda et elde edebilirsiniz. Günlük olarak ayı avlamak çiftlik hayatınızdaki düzenli gelir kaynağınız olacaktır. Eğer çiftliğinizi kısa sürede geliştirmek istiyorsanız ayı avlayabilirsiniz. Ranch Simulator ayı bölgesi yan tarafta yer alan haritada işaretlenmiştir. İşaretlenen kırmızı alana giderek o bölgede ayı avlayabilirsiniz.


Kurt Lokasyonu

Ranch Simulator Kurt Lokasyonu
Kurt Bölgesi

Ranch Simulator avlanma bölgeleri arasında zorluğu en düşük olan av kurtlardır. Yırtıcı bir hayvan olmasına rağmen iki atış ile avlanır. Eğer tam kafadan isabet ettirebilirseniz tek atışta düşerler. Elbette bu atışı yapmanız için tabanca yeterli değildir. Tüfek ile avlamak daha iyi bir seçenek olacaktır. Kurtları öldürmek her ne kadar et kazandırsa da çıkan et miktarı düşüktür. Bu etleri çiftliğinizi geliştirmek için günlük düzenli olarak satabilirsiniz. Ayrıca başlangıç görevlerinin birçoğunu kurtlar oluşturuyor. Kurtları hem belirtilen bölgede hem de araba sürerken yol kenarlarında görebilirsiniz.


Geyik Lokasyonu

Ranch Simulator Geyik Lokasyonu
Geyik Bölgesi

Gerçek hayatta olduğu gibi avlarken büyük bir dikkat getiren geyikler günlük düzenli avladığınız zaman güzel bir gelir getirir. Fakat düzenli geyik avlamak alışkanlık gerektirir. Çünkü geyikler oldukça hareketli hayvanlardır. Eğer geyik avlamak istiyorsanız geyiklere sessiz bir şekilde yaklaşmalı ve kafalarına hedef almalısınız. Ayıdan sonra en çok et kazanımı sağlayabileceğiniz geyiklerle çiftliğinizi büyütmek hiç zor değil. Ayrıca sayısal olarak geyikler avlanabilir hayvanlar arasında en çok bulunandır. Yani tüm geyikleri kesseniz bile ertesi gün tekrar fazla fazla ortaya çıkacaklardır.


Ranch Simulator av bölgeleri için tüm lokasyonlar bu şekildeydi. Bu hayvanlar haricinde karlı dağda tavşan bulabilir ve avlayabilirsiniz. Fakat tavşanlardan sadece bir adet et çıkmaktadır. Bu yüzden günlük düzenli olarak kurt ve geyik avlayabilirsiniz. Eğer avlanırken tabanca kullanmak istemiyorsanız “Hunter” isimli görevi yaparak tüfek sahibi olabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir