Big Ambitions, az bilinen yönetim simülasyonu oyunlarından birisidir. Hovgaard Games tarafından yapılan ve video oyunlar sektöründe büyük ses getiren oyun için sizlere detaylı inceleme hazırladık. Big Ambitions incelemesi içerisinde oyunun nasıl bir oyun olduğu ve alınıp alınamayacağı konusunda bilgi sahibi olabileceksiniz.

Big Ambitions Nasıl Bir Oyun?

Kur, işlet ve yönet mantığı ile hazırlanan bu oyunda amaç New York şehrinin en büyüğü olmak! Küçücük bir birikim ile taşındığımız bu şehirde küçük işlerde çalışarak para biriktiriyoruz. Fakat amacımız sadece para değil. Çalışırken aynı zamanda işletme kurslarına katılıyor ve iş öğreniyoruz. Sonrasında bu birikim ile küçük bir işletme kuruyoruz. İşletmenin ne olacağına onlarca iş modeli arasından siz karar vereceksiniz.

Açtığımız bu işletme ile New York şehrinde para kazanmalı ve yeni şubelere yelken açmalısınız. Örnek vermek gerekirse: ilk olarak bir market açtıysanız ve birikiminiz arttıysa ilerleyen zamanlarda diğer iş modellerine giriş yapabilirsiniz. Çünkü oyundaki amaç tamamen zengin olmak üzerine. Sonuç olarak Big Ambitions başarılı bir işletme ve girişimcilik oyunu.

Optimizasyon

Bu tür oyunlarda ileri aşamada genellikle optimizasyon gibi problemler ile karşılaşmak olasıdır. Fakat Big Ambitons yapımcısı Hovgaard Games bu konuda oldukça iyi bir iş çıkarmış. Ortalama bir sistem ile oyunu rahatça oynayabilirsiniz. Oyun içi kontroller, araç kullanımı ve taslak gibi kolaylıklarda bu konuda işinizi kolaylaştıracak. Bunun yanı sıra şehirdeki yaşam ve akıcılık hiç beklemeyeceğiniz kadar iyi düzeyde.

Optimizasyon Puanı: 85/100

Grafikler

Simülasyon oyunları genellikle grafik anlamında idare eder bir şekilde geliştirilir. Bunun en büyük sebebi türün odak noktasının oynanış olmasıdır. Big Ambitions incelemesi yaparken grafikleri gördüğümüzde hayran kaldık. Oyunu 2 boyutlu bir bakış açısı ile oynamamıza rağmen şehrin atmosferini ve iş yerlerinin tadını fazlasıyla oyuncuya aktarıyor. Bu durumda da aldığımız keyif katlanarak artıyor.

Grafik Puanı: 90/100

Kurgu

Big Ambitions eşi benzeri olmayan bir yapım. Sürekli geliştirilen ve yeni içerikler eklenen oyun oldukça iyi kurgulanmış. Sıfırdan zirveye teması bulunan oyunda beğenmediğimiz tek bir durum mevcut. Bu durumsa erken aşamada bazı “amelelik” yaptığımız bölümler. Fakat realitede işin doğası bu değil mi? Emek olmadan yemek olmaz. Oyunun hikaye kısmında güzel bir yönlendirme mevcut. Sadece hikayeyi oynayarak bile oyunun tüm temellerine hakim olabiliyorsunuz.

Kurgu Puanı: 90/100

Fiyat

10 Mart 2023 tarihinde piyasaya çıkmış oyun sadece Steam üzerinden satın alınabiliyor. Türkiye’ye özel fiyatlandırma mevcut fakat yeterli değil. Şuan güncel fiyatı 11.5$ olan oyun fiyat konusunda bir tık daha aşağıda olabilirdi. Elbette günümüz şartlarında çok yüksek diyebileceğimiz bir fiyat değil. Özellikle bu türü seven oyuncular için oyun kıtlığında oldukça verilebilir bir miktar.

Fiyat Puanı: 75/100

Big Ambitions Alınır Mı?

11.5$ fiyata sahip olan oyun türünün tek örneği. Simülasyon oyunları son yıllarda oldukça kopyaya sarmıştı. Çıkan her oyun birbirinin aynısı olmakla beraber sadece temaları değişikti. İşletme ve yönetme modelini seviyorsanız bu oyuna kesinlikle bir şans vermelisiniz.

Big Ambitions Steam Sayfası: https://store.steampowered.com/app/1331550/Big_Ambitions/

Sadece Steam üzerinden erişebileceğiniz bu oyun geliştirilmeye devam ediyor. Her güncellemede daha güzel ve keyifli bir hale geliyor. Harita büyüyor ve iş modelleri farklı alternatifler kazanıyor. En önemlisi ise piyasa dengelemesi alıyor. Bu yüzden oyunun alınıp alınmayacağını düşünmeyin. Eğer bütçeniz yeterliyse ve türü seviyorsanız kesinlikle pişman olmayacaksınız. Oyun size dolu dolu 100 saat oynanış süresi sunacaktır! Üstelik oyunu bitirip bir daha yüzüne bakmayacağınız türden de değil!

Big Ambitions incelemesi için şimdilik her şey bu kadardı! Eğer daha fazla video oyun incelemeleri görmek istiyorsanız kategoriyi ziyaret etmeyi unutmayın.

8.5Kesinlikle Şans Verin!
Optimizasyon
8.5
Grafikler
9
Kurgu
9
Fiyat
7.5
Paylaşımlar:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir