Minecraft kitap yapımı konusunda yeni başlayan oyuncuların kafası karışık olabiliyor. Köylerde, zindanlarda ve çeşitli yerlerde karşımıza çıkan kitapların nasıl yapıldığı ve nerelerde kullanıldığı hakkında detaylı bir rehber hazırladık. Bu rehberle beraber Minecraft oyunundaki kitaplar hakkında her detayı öğrenebileceksiniz.

Minecraft Kitap Nasıl Yapılır?

Basit bir yapılışa sahip olan kitapları kolay bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Toplamda iki malzemeden yapılabilen kitaplar için deri ve kağıt gerekiyor. Deri direkt olarak hayvanlardan temin edilebiliyor. Deriyi hızlı bir şekilde elde etmek için etraftaki ineklerden kesebilirsiniz. Bilakis kağıt için ekstra üretim gerekiyor.

Kağıt Yapımı: Şeker kamışı toplayarak veya yetiştirerek elde ettiğiniz kamışlar ile yapılır. Üretim masasının en altına üç adet kağıdı yan yana koyun.

Minecraft Kitap Yapma Tarifi

Kitap yapımı için üretim masasının sol alt köşesine bir adet deri koyun. Derinin üstüne, çaprazına ve yanına kağıtları koyun. Bu şekilde bir adet kitap elde edeceksiniz. Üretim masası kullandığınız zamanlarda farklı şekillerde de kitap yapabilmeniz mümkün.

Not: Bunun yanında aynı üretimi envanterinizdeki hızlı üretim bölümünden de yapabilirsiniz.

Minecraft’ta Kitap Ne İşe Yarar? Nerelerde Kullanılır?

Minecraft kitap yapımı konusunda bilgilendiyseniz bu kitapların ne işe yaradığı konusuna bir göz atalım. Oyunda kitaplar ağırlıklı olarak büyüler için kullanılmaktadır. Diğer kullanım amacı ise kitaplık gibi dekoratif alanlardır.

  1. Kitaplık yaparak kütüphanenizi geliştirin. Bu sayede daha güçlü büyüler elde edeceksiniz.
  2. B-Q yaparak (Tüylü Kitap) oyun içerisinde günlük tutabilirsiniz. Bu günlüğe kolay bir şekilde yazı yazabilirsiniz.
  3. Kitapları kullanarak büyü masası elde edebilirsiniz. Ama diğer malzemeler için dünyanın derinliklerine doğru kazmanız gerekecek.

Minecraft kitap yapımı ve kitapların kullanım alanı konusunda söyleyeceklerimiz şimdilik bu kadar. MC sürekli güncellenen ve kendini geliştirmeye devam eden bir oyun. Bu yüzden başka kullanım alanları zamanla artacaktır. Fakat bunun için güncelleme beklemek gerekecek. Bakalım ilerleyen zamanlarda gelecek güncellemeler ile yeni eşyalar eklenecek mi?

Paylaşımlar:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir