Diğer

  Valorant Sıra Devre Dışı Ne Demek? Bu Hata Nasıl Çözülür?

  Riot Games firmasının sevilen oyunlarından birisi olan Valorant’ta oyuncular son zamanlarda farklı hatalar ile karşılaşıyorlar. Bunlardan birisi de Valorant sıra devre dışı hatası. Peki bu hata ne demek?

  Valorant oynamak isteyen oyuncular özellikle çok oyuncuyla giriş yapmayı deniyorlarsa bu uyarı ile karşılaşabiliyorlar. İnternet ortamında hata olarak görünse de aslında bu sadece bir uyarı. Bu uyarıya ise belli başlı bazı şeyler neden olabiliyor. Bunlar;

  • Geçici Bakım
  • Rütbe Dengesizliği
  • Anlık Sorunlar

  İşin özeti bu durum genellikle büyük bir soruna sebebiyet vermez. Valorant sıra devre dışı ne demek? diye soruyorsanız anlık bir sorunla karşılaşıyor olabilirsiniz.

  Geçici Bakım: Riot Games bazen sunucuları devre dışı bırakmadan anlık olarak küçük sorunlara müdahale edebilir. Bu sebepten dolayı oyunda sıralı maçlar kısa süreli devre dışı kalabilir.

  Rütbe Dengesizliği: Eğer arkadaşlarınızla beraber sıralı oyuna girmeye çalışıyorsanız hesaplar arasında rütbe dengesi kurmalısınız. Aynı takımda Demir ve Altın liginde rekabet eden oyuncular bulunmamalı.

  Anlık Sorunlar: Oyunu oynarken yanlışlıkla modeminiz yeniden başlamış ve yeni ip üzerinden hizmete geçmiş olabilir. Örnek verdiğimiz bu ve benzeri durumlarda anlık sorunlar oluşur. Genellikle oyundan çıkış yapıp tekrar girdiğinizde düzelir.

  Valorant Sıra Devre Dışı Durumları

  Bahsettiğimiz bu durumlar harici benzer sıra dışı uyarıları da mevcuttur. Bu uyarıların direkt olarak adını ve hangi durumlarda kullanıldığını sizlere açıklayalım.

  Valorant Rekabete Dayalı Sıra Devre Dışı Uyarısı

  Daha önce bahsetmiş olduğumuz rütbe dengesizliği sebebiyle karşılaşılan hatadır. Çok kişiyle giriş yapmayı denediğiniz zaman bu uyarıyı alıyorsanız eşitsizlik oluşmuştur. Takımda yer alan oyuncuların rütbesinde dengesizlik olan oyuncu bu duruma sebebiyet verir. O oyuncu takımdan çıkartıldığı zaman uyarı ortadan kalkar.

  Valorant Eşleşmeye Giriş Başarısız Uyarısı

  Valorant oyununun anlık sorunlarındandır. Eğer eşleşmeye giriş başarısız uyarısı alıyorsanız yapmanız gereken tek şey tekrar denemektir. Birkaç kere tekrar denediğinizde sorun düzelmemişse oyundan çıkış-giriş işlemi yapabilirsiniz.

  Valorant Dereceli Devre Dışı Uyarısı

  Kullanıcı odaklı olmayan tek uyarıdır. Eğer Riot Games tarafından rekabetçi oyun devre dışı bırakıldıysa bu uyarıyı alırsınız. Bu uyarıyla karşılaşan oyuncular anlık olarak duyuruları takip etmekten başka bir şey yapmamalıdırlar. Eğer bu tür bir uyarı alıyorsanız oyun içi gelişmeleri https://playvalorant.com/tr-tr/news/announcements/ bağlantısından takip edebilirsiniz.

  Sonuç

  Valorant oynayanların sıra durumlarında aldığı uyarılarla ilgili detayları paylaştık. Eğer sıra devre dışı ne demek? konusunda soru işaretleriniz gitmediyse bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Fakat umuyoruz ki tüm sorunlarınıza yanıt buldunuz.

  Bu uyarılar dışında içerisinde hata kodu bulunan uyarılar alıyorsanız Valorant ile iletişime geçmelisiniz. Valorant destek ekibine ulaşmak için https://support-valorant.riotgames.com/hc/tr bağlantısını kullanabilirsiniz.

  Aynur Çolakoğlu
  Aynur Çolakoğlu
  Tam bir MMORPG oyunları aşığı. Boş zamanlarının tamamında çevrimiçi MMORPG oynar, yazar ve sunar.
  Sevilen İçerikler

  Benzer İçerikler