Diğer

  Minecraft Lama Ne Yer? Nerelerde Bulunur?

  MC oyuncularının renkli bir hayat geçirmesi için evcilleştirmesi gereken hayvanlardan biri olan lamalar için detaylı bir rehber hazırladık. Minecraft lama ne yer? Nerelerde bulunur? Nasıl çiftleştirilir? gibi soruların yanıtını bulacağınız bu rehberle lamaları tamamen öğrenmiş olacaksınız.

  Lamalar evcilleştirildikleri zaman üzerine sandık koyulabilen harika hayvanlardır. Bir yerden başka bir yere sizleri taşırken yükte taşımaları onları bir adım öne çıkartır. Peki bu harika hayvanları nasıl yetiştirebilirsiniz?

  Minecraft Lamalar Nerelerde Bulunur?

  Lamalar sadece belirli bölgelerde yer almaz. Oyunda birçok yerde bulunabilseler bile en çok bulundukları iki farklı konum mevcuttur. Bu konumlar: Savanna ve Extreme Hills olarak geçer. Savanna bölgesine gitmek vakit alır. Bu sebeple Extreme Hills(Yüksek Dağlar) lama yakalamak için idealdir. Karşılaştığınız yüksek dağların tepesine çıkarsanız rahatlıkla lamaları bulabilirsiniz.

  Minecraft Lamalar Nasıl Evcilleştirilir?

  Lamaları bulmak için gittiğiniz yüksek dağlarda onları yakalayabilir ve kolayca evcilleştirebilirsiniz. Bir lamayı evcilleştirmek için onun üzerine binmeniz yeterlidir. Sizi üstünden sürekli atacak olsa bile kalp işaretleri çıkana kadar bu işlemi tekrarlayın. Bu sayede lamanız evcilleşecektir.

  Not: Lamalar, at ve eşek gibi hayvanların aksine kontrol edilirken kayışa ihtiyaç duyarlar. Bu yüzden yanınızda kayış götürmeyi unutmayın. Lamalar birbirlerine bağlanabildikleri için istediğiniz kadarını yakalamanız mümkün. Bu sebeple götürdüğünüz kayış miktarı kadar lama bulursanız tamamını yakalama şansınız olacaktır.

  Minecraft Lamalar Ne Yer? Nasıl Çiftleştirilir?

  Minecraft oyuncuları için karmaşık konulardan birisi lamaların ne yediği ve nasıl çiftleştirildiğidir. Oyuncular lamaların diğer hayvanlardan farklı beslendiğini düşünürler. Fakat durum öyle değildir. Lamalarda klasik olarak saman ile beslenirler. Eğer lamaları beslemek veya çiftleştirmek istiyorsanız saman balyasına ihtiyacınız olacak. 2 adet saman balyasını iki lamaya sağ tıklayarak yedirin. Bu lamaların çiftleşmesini sağlayacaktır.

  Saman Balyası Nasıl Yapılır?

  Minecraft lama rehberi içerisinde birçok bilgiye ulaştınız. Fakat lamaların yediği yiyecek olan saman balyası yapmayı bilmiyor musunuz? O zaman saman balyası tarifi ile hızlıca bu sorundan kurtulun! Aşağıda yer alan görseldeki gibi saman balyası üretebilirsiniz.

  Minecraft Lamalar Ne İşe Yarar?

  Lamalar, kervan oluşturmaya ve eşya taşımaya yararlar. Onlarca lama yakalayıp evcilleştirerek kendi kervanınızı oluşturabilirsiniz. Bu sayede iki farklı alan arasında eşya taşıma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Köylüler ile alışverişte veya arkadaşlarınızla yapmış olduğunuz takaslarda eşyaları lamaları kullanarak taşıyabilirsiniz. Bu tür işlemleri yapmak için elinizde hiçbir şey yokken lamaya Shift + Sol Tık yapmanız gerekiyor. Bu kombinasyon lamaya sandık eklemeye yarar. Ayrıca lamalara halıda ekleyerek dekore edebilirsiniz.

  Sonuç

  Minecraft lama rehberi ile lamaların nasıl kullanıldığı konusunda bilgiler gösterdik. Lamaların nasıl evcilleştirebileceği, ne yedikleri ve nerede bulundukları gibi birçok soruya yanıt bulduk. Eğer sizlerde eşya taşımak için hayvan kullanmak istiyorsanız lamalar bu iş için birebir hayvanlardır. Kervan oluşturmak ve oyuna renk katmak gibi çeşitli pozitif durumlar meydana getirir. Minecraft Deve Ne Yer? isimli rehberimizde de develer hakkında yüzlerce bilgi yer almaktadır.

  Frodo Baggins
  Frodo Baggins
  Ayrıkvadi'de aylakça dolaşırken kendi senaryosunu yazmaya başlayan oyun yazarı.
  Sevilen İçerikler

  Benzer İçerikler