Diğer

  Minecraft Deve Rehberi (Evcilleştirme ve Yiyecekler) Deve Ne Yer?

  Minecraft oynayanların birçoğu oyuna yakın zaman önce eklenen deve ile beraber farklı düşüncülere yöneldi. Oynanış konusunda büyük farklılıklar sunan develer hakkında her şeyi bulabileceğiniz bir içerik hazırladık. Minecraft deve rehberi ile beraber oyunda yer alan develer hakkındaki tüm bilgilere sahip olabileceksiniz.

  Büyük güncellemelerden bir tanesi olan 1.20 sürümü ile beraber oyuna eklenen develer farklı bir tat sunmakta. Alışılagelmiş hayvanlardan sonra bu tarz bir yenilik tüm MC oyuncularını mutlu etti diyebiliriz. Bu sebeple develer hakkında tüm detayları öğrenmek sizi bir adım öne taşıyacaktır.

  Minecraft Develer Nerede Bulunur?

  Minecraft Deve Rehberi

  Minecraft Develer

  Oturup kalkma gibi animasyonlara sahip olan develer gerçek hayatta olduğu gibi çöl bölgesinde yer alıyor. Çöl topraklarına sahip bölgelere giderek develere rastlayabilirsiniz. Fakat rastladığınız develerin oyundaki diğer binekler gibi olduğunu düşünmeyin. Mekanik olarak daha ilgi çekici bir yapıya sahip olan develeri evcilleştirmek biraz daha zor.

  Minecraft Deve Nasıl Evcilleştirilir?

  Uzunca bir arayıştan sonra çöl bölgesinde bulduğunuz deveyi evcilleştirmek mi istiyorsunuz? O zaman yapmanız gerekenler şu şekilde:

  • Oyunda yer alan diğer hayvanlarda olduğu gibi evcilleştirme sistemi mevcut. Bu sebeple elinize bir yiyecek almalısınız.
  • Minecraft oyununda develer kaktüs ile beslenip üremektedirler. Bu yüzden ilk evcilleştirme aşamasında yanınızda 5-6 adet kaktüs bulundurun.
  • Elinize kaktüs aldıktan sonra deveye yaklaşın ve sağ tıklayın. Bu işlemi üç dört defa tekrarlayın. Evcilleştirme işlemi tamamlanacaktır.

  Develer diğer hayvanlara göre biraz daha güçlü bir yapıya sahipler. Bu sebeple can barları oldukça üst düzeydedir. Toplamda 16 kalpten oluşan bir can değerine sahip olan develere iki kişi biner. Özellikle Minecraft oyununu çevrimiçi oynayanlar için eğlenceli bir binek modelidir. Evcilleşen develere eyer takılabilir ve defansı güçlenir. Bunların yanı sıra atlama gibi yeteneklere sahip olan develer alternatif binekler arasında yerini almıştır. Deveye binen oyuncular tıpkı diğer bineklerde olduğu gibi aynı şekilde sürüş yapabilirler.

  Minecraft Deve Ne Yer?

  Develer çöl bölgesinde yetişen kaktüsler ile beslenirler.

  Deve Nasıl İyileştirilir?

  Minecraft oynarken deveyi iyileştirmek için çöl bölgesinde yetişen kaktüsü vermeniz yeterli olacaktır.

  Develer Nasıl Çiftleşir?

  Oyunda yer alan iki deveyi çiftleştirmek için kaktüs kullanmanız gerekir.

  Minecraft deve rehberi ile sizleri bilgilendirdik. Özetle; Minecraft oynarken develerle alakalı herhangi bir şey yapmak isterseniz çöl bölgesine gitmelisiniz… Develer çöl bölgesinde bulunurlar ve sadece kaktüs ile beslenirler. Kaktüs bitkisi ise çöl bölgesinde bulunabilir. Bu tür daha fazla içeriğe ulaşmak için https://oyunyazar.com/oyun-rehberleri/ kategorimizi ziyaret edebilirsiniz. Bol eğlenceli MC’ler dileriz ^^

  Aynur Çolakoğlu
  Aynur Çolakoğlu
  Tam bir MMORPG oyunları aşığı. Boş zamanlarının tamamında çevrimiçi MMORPG oynar, yazar ve sunar.
  Sevilen İçerikler

  Benzer İçerikler