Diğer

  Minecraft Kamp Ateşi Yapımı (Nasıl Yapılır, Ne İşe Yarar?)

  Minecraft oynayan oyuncuların son zamanlarda güncelleme ile eklenen kamp ateşini oldukça beğendiği biliniyor. Tek kişilik veya çok oyunculu olarak oynarken oyuna farklı bir tat katmayı başaran Minecraft kamp ateşi yapımı nasıldır? Milyonlarca oyuncusu olan bu oyunda farklı tat arayan oyuncuların kolaylıkla yapabileceği kamp ateşleri ne işe yarar ve nerelere kullanılır?

  Öge: Kamp Ateşi
  Eklendiği Sürüm: 1.14
  Yapım Zorluğu: Kolay

  Minecraft Kamp Ateşi Nasıl Yapılır?

  Özellikle hayatta kalma zorluğu yüksek seviyelerde oynarken sıklıkla kullanmanız gereken kamp ateşlerini yapmak kolaydır. 3 farklı malzemeden oluşur. Genel kullanım amacı canavarları uzak tutmak, yemek pişirmek ve ışık sağlamaktır. Fakat bu konuda dikkat etmeniz gereken birçok unsur bulunur. Bunlardan bahsetmeden önce Minecraft kamp ateşi yapımı için detaylara geçelim.

  Kamp Ateşi Malzemeleri

  Minecraft kamp ateşi yapmak için üç farklı malzemeye ihtiyaç duyarsınız. Bunların yanında birde üretim masası (zanaat) gerekmektedir.

  • Üretim Masası
  • 3 Tahta Blok
  • 3 Çubuk
  • 1 Kömür

  Kullanacağınız malzemelerin çeşitlilik konusunda bir sıkıntısı bulunmamaktadır. Herhangi bir ağaca ait tahtalardan üretim yapabilirsiniz. Aynı zamanda kömür kullanırken normal olanı veya odun kömürünü tercih edebilirsiniz.

  Minecraft Kamp Ateşi Yapımı

  Kamp ateşini yapmamız için gerekli malzemeleri toparladıktan sonra üretim masasına aşağıda gösterilen şekilde dizilim yapın.

  Minecraft Kamp Ateşi Yapımı Tarifi
  Minecraft Kamp Ateşi Yapımı Tarifi

  Malzemeleri bu şekilde yerleştirdikten sonra artık sizin de bir kamp ateşiniz olacak. Fakat kamp ateşleri eğlenceli oldukları kadar tehlikelidirler. Bu yüzden doğru kullanılmasına özen göstermeniz gerekiyor.

  Kamp Ateşi Nasıl Kullanılır?

  Her şeyden önce kamp yapılan yeri güzel incelemek gerekiyor. Ne çok fazla açık, ne çok kapalı alan seçilmeli. Etrafta yanabilecek materyallerin sayısı az olmalıdır. En önemlisi ormanlık bir alanda 17 blok sonrası çok karanlık yerler birkaç meşale ile desteklenmelidir. Bu sayede yangın riskini en aza indirgeyebilirsiniz.

  Kamp ateşini kuracağınız yeri seçtikten sonra ateşi yerleştirin. Ardından çakmak taşı aracılığıyla ateşi yakın. Yakmış olduğunuz ateşte yemek pişirmek isterseniz yemeği elinize aldıktan sonra ateşe sağ tıklayın. Pişen yemekler otomatik olarak yere düşecektir. Yanma gibi bir problem olmayacaktır. Bir yemeğin pişme süresi 30 saniye civarında sürmektedir.

  Ateş Nasıl Söndürülür?

  Kamp ateşiyle işimizi hallettikten sonra söndürmek gerekir. Hayatta kalma durumu sonrası veya taşınma gibi durumlarda oyuncular daha fazla kamp ateşine ihtiyaç duymazlar. Bu yüzden söndürmek en mantıklı hareket olacaktır. Ateşi söndürmek için yapmanız gereken tek şey sadece üzerine su dökmek. Tahta kova yapıp içine su doldurarak kamp ateşini söndürebilirsiniz.

  Minecraft Kamp Ateşi Ne İşe Yarar?

  Genellikle role dayalı çok oyunculu oyunlarda tercih edilmektedir. Arkadaşlarınızla veya oyun ekibiniz ile birlikte kurduğunuz küçük yaşam alanında eğlenceli dakikalar geçirmenize sebep olur. Bunun yanı sıra çevreye yüksek ışık saçması ile bilinir. Toplamda 13 blok olacak şekilde koruma sağlar.

  Kamp ateşlerinin bir diğer özelliğiyse yemek pişirmeleridir. Oyuncular eğlence dışında hayatta kalma zorlukları yaşıyorsa geceyi geçirmek için kullanışlı bir eşyadır. Çünkü sağladığı ışık, yemek pişirme ve yakıcı etkisi ufakta olsa bir güven verir.

  Sonuç

  Minecraft kamp ateşi yapımı konusunda sizlere tüm detayları aktardık. Kamp ateşlerinin farklı tarifleri de mevcuttur. Fakat en kısa sürede ve kolay bir şekilde yapılabilen kamp ateşi klasik olandır. Bu sebeple sizlere klasik kamp ateşi tarifi verdik. Kamp ateşi bölgesini güvenli bir hale getirmek için Minecraft Tuzak Kancası Yapımı isimli konuya da göz atabilirsiniz. Böylelikle tuzaklar kurarak kamp ateşinin etrafını daha güvenli bir hale getirmeniz mümkün.

  Feride Eryılmaz
  Feride Eryılmaz
  Eskişehir Anadolu Üniversitesi öğrencisiyim. Bilgisayar oyunları tutkum küçük yaşta başladı ve halen devam ediyor. Ağırlıklı olarak simülasyon oyunları oynuyorum.
  Sevilen İçerikler

  Benzer İçerikler