Diğer

  GTA V Kaç Saat Sürüyor? Ana Hikaye ve Yan Görevlerle Ne Kadar?

  Rockstar Games tarafından yapılan ve 17 Eylül 2013 yılında piyasaya dahil olan GTA 5 için oynanış süresi konusunda merak günümüzde halen devam etmekte. GTA V kaç saat sürüyor? Ana hikaye ve yan görevlerle beraber ne kadar zamanınızı alıyor? Özellikle yaşı büyüyen ve bilgisayar oyunlarını oynayabilecek yaşa gelen oyuncuların artmasıyla bu sorular hiç eskimiyor…

  Oyunun çıktıktan sonra güncelleme alması ve bazı görevlerin değişmesi de bu soruyu tekrar gündeme getiriyor. Peki siz hiç merak ettiniz mi? 10 yıldan fazladır büyük bir ilgiyle oynanan ve trend durumu hiç eskimeyen bu oyunun güncel oynanış süresi ne kadar?

  GTA V Kaç Saat?

  Grand Theft Auto oyununu hikaye olarak oynuyorsanız oynanış süreniz toplamda 90-120 saat arasını bulacaktır. Elbette bu saat tüm ana ve yan görevleri yapanlar için geçerlidir. Sadece ana görevler 25-35 saat aralığında tamamlanabiliyor. Geri kalan yaklaşık 60-90 saat aralığında ise yan görevleri tamamlayabiliyorsunuz. Elbette bu durum oyuncudan oyuncuya değişebiliyor.

  İlk defa GTA V oynayacak oyuncular oyunun atmosferine hakim olmadığı için tadını çıkartarak oynamak istiyorlar. Bu sebeple oynanış süreleri artış gösterebiliyor. Serinin daha önceki oyunlarına hakim oyuncular ise kısa sürede bitirebiliyorlar. Eğer agresif bir oynayış tarzına sahipseniz GTA 5 Askeri Üs Nerede? içeriğinde yer alan askeri araçları kullanabilirsiniz.

  GTA V Oynanış Süresi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  GTA 5 oyuncularının oyundaki hikaye ve yan görevler hakkında merak ettiği oynanış süresi soruları şu şekildedir:

  Ana hikaye kaç saat sürüyor?

  Oynayış tarzınıza göre ana hikaye ortalama 25-35 saat aralığında bitirilebilir.

  Yan görevler ne kadar sürede bitiyor?

  Yan görevler ortalama olarak 60 saat içerisinde tamamen bitirilebilir.

  Ana hikaye sonunda yüzde kaç ilerleme tamamlanıyor?

  GTA V oyuncuları ana hikayenin tamamını bitirdiklerinde oyun ilerlemesi ortalama %60-65 arasında yer alıyor.

  %100 bitirmek için ne yapılmalıdır?

  Oyuncuların oyunda %100 ilerlemeye gelmesi için tüm ana hikayeyi, yan görevleri ve başarımları elde etmesi gerekir. Ayrıca oyunda yer alan gizli nesneleri keşfetmeli ve koleksiyonları toparlamalıdırlar.

  Sonuç

  Grand Theft Auto V oyunu çıkalı 10 yıldan fazla bir süre oldu. Fakat halen güncelliğini koruyan ve Rockstar Games firmasının yıldızları arasında yer alan bu oyun toplamda 100 saat kadar vaktinizi alabiliyor. Fakat oyununun bağımlısı olursanız bu oynanış süresi GTA Online ile beraber 1000 saatlere kadar çıkabiliyor. Oyunun online tarafında sürekli yenilenen ve sonradan eklenen yüzlerce farklı görev ve içerik mevcut. Hikaye tarafını bitirdikten sonra GTA Online tarafına göz atmayı unutmayın.

  Aynur Çolakoğlu
  Aynur Çolakoğlu
  Tam bir MMORPG oyunları aşığı. Boş zamanlarının tamamında çevrimiçi MMORPG oynar, yazar ve sunar.
  Sevilen İçerikler

  Benzer İçerikler