Menajerlikte hızlı yükselmek isteyen oyuncular ek uygulamalara başvuruyorlar. FM 2024 scout programı bunlardan bir tanesi. Oyunda yüzlerce saat araştırma yapmaktan keyif almayan oyuncuların tercih ettiği bu ek yazılım birçok işinizi kolaylaştırıyor. Alternatif filtreleme özelliğiyle beraber oyuncu bulma işlevi gören bu uygulama ile hızlı bir yükselme sağlayabiliyorsunuz.

Özellikle transfer dönemlerinin vazgeçilmezi olan bu program sayesinde aradığınız oyuncuyu hızlı bir şekilde bulabileceksiniz. İşi biraz daha abartmak isterseniz hiç keşfedilmemiş genç yetenekleri dahi bulabilirsiniz.

FM 2024 Scout Programı Ne İşe Yarar?

FM Genie Scout 24 ismini taşıyan bu uygulamayı kullanarak oyunun veri tabanında filtreleme yaparak oyuncu arayabilirsiniz. Oyuncuların potansiyel değerlerinden mevcut yetenek değerlerine kadar filtreleme yapabilirsiniz. Mevki, yaş, ırk ve istediğiniz özellikleri filtreleyebileceğiniz bu uygulamayla artık yeteneksiz gözlemcilerle uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Yeteneksiz gözlemciler demişken… FM 2024 scout programı ile yapabilecekleriniz bununla sınırlı değil. Uygulamayı oyuna bağladığınız an yardımcı ekibinizi de güçlendirebilecek isimler bulmanıza olanak sağlar.

 1. Oyuncuların potansiyel ve mevcut yeteneklerini gösterir.
 2. Filtreleme yaparak oyununuzdaki tüm oyuncular arasında arama yapmanızı sağlar.
 3. Teknik ekip personelleri bulmanızı sağlar.
 4. Oyuncuların gizli yeteneklerini gösterir.
 5. Takımların detaylı bilgilerini gösterir.

FM 2024 Scout Programı Nasıl Kullanılır?

Uygulamayı kullanmak oldukça basit. İlk kurulumu gerçekleştirdikten sonra oyun içerisinde açmanız yeterli oluyor. FM 2024 editör uygulamasını kullanmak için yazılı talimatları uygulayın;

 • İlk olarak bu bağlantıdan uygulamanın son sürümünü indirin.
 • İndirilen sıkıştırılmış dosyayı açın.
 • Dosya içerisinde bulunan kurulum dosyasını çalıştırın.
 • Kurulumu tamamlayın.
 • Football Manager 2024 oyununa giriş yapın.
 • Yeni bir oyun oluşturun veya eski kariyerinizi yükleyin.
 • Sağlıklı bir kullanım açısından oyun içerisinde zamanı bir kere ilerletin.
 • Oyunu arka plana alın ve o esnada kurmuş olduğunuz uygulamayı açın.
 • Uygulamanın sol üst köşesinde yer alan “Yükle/Load” seçeneğine basın.
 • Yazılım oyununuzu yükledikten sonra dilediğiniz gibi kullanın.

Kurulumu oldukça basit olan bu uygulama ile artık sizlerde oynadığınız oyunda en üstleri göreceksiniz. Oyunda daha fazlasını isteyenler daha önce paylaştığımız Football Manager 2024 Hileleri konusuna göz atabilirler. Fakat sadece gözlemci benzeri bir şekilde kullanım sağlamak isteyenler için oldukça yararlı bir uygulama diyebiliriz.

Scouting dediğimiz olay için oldukça yararlıdır. Fakat bu uygulama oyun içerisinde değişiklik yapmaz. Oyuna müdahale etmek için FM’nin çıkarttığı oyun içi editörü kullanabilirsiniz. Bol gollü kariyerler dileriz.

Paylaşımlar:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir