M&B 2: Bannerlord oyuncularının mustarip olduğu konulardan bir tanesi klanlardır. Serinin ilk oyunlarına göre farklı bir sisteme sahiptir. Bu sebeple Bannerlord klan seviyesi yükseltme işlemi için kapsamlı bi rehber hazırladık.

Oyunun içerisinde yer alan klan sistemi ordu genişliği, yoldaş sayıları ve benzer durumlar için oldukça gereklidir. Özellikle klan seviyesini 4’e çıkartmak oyundaki gelişiminizi doğrudan etkiler. Bir nevi çağ atlama aşamasıdır.

M&B 2: Bannerlord Klan Seviyesi Nasıl Yükseltilir?

  • Turnuvalara katılarak hızlı bir şekilde namınızı ve şöhretinizi yükseltin.
  • Haritada gezinen haydut ve çapulcular ile sürekli savaşın.
  • Erken aşamada paralı askerlik yaparak savaşlara katılın.

1Bannerlord oyununda klan seviyesini yükseltme işlemi diyardaki şöhretiniz ve namınız ile eş orantıda yükselir. Daha yüksek klan seviyesi için bu unsurlara önem vermelisiniz.

Turnuvalar

Bannerlord kendi krallığını kurma konusunda önemli yapımlardan bir tanesidir. Bu sebeple karakter gelişimi önemlidir. Karakterinizi geliştirmek için turnuvalara katılım göstermeniz gerekir. Turnuvalar sizlere para, nam, şöhret ve deneyim kazandırır. Hızlı bir şekilde gelişmeniz savaşlarda daha üstün gelmenize sebep olur. Bu yüzden sürekli olarak turnuvalara katılarak klan seviyesini yükseltebilirsiniz.

Haydut ve Çapulcular

Gerek erken gerek ileri aşamanın vazgeçilmez dinamiklerinden olan çapulcu ve haydutları kovalamanız önemlidir. Oyunda sürekli bir savaş hali olmadığı için karşınıza çıkan bu kaçak grupları avlamalısınız. Bu sayede şöhret ve namınız gelişmeye devam edecektir.

Halka korku salan ve biriktiklerinde büyük sorun çıkartan bu haydutların sığınıkları zamanla ortaya çıkar. Ortaya çıkan sığınakları yok edip köylüleri rahatlatmak size hem ilişki hem nam kazandırır. Sonuç olarak klan seviyesi yükselir. Sığınakları keşfetmeye de önem gösterin.

Paralı Askerlik ve Krallıklara Hizmet

Henüz bir Lord olamıyorsanız paralı askerlik yaparak belirli krallıklara hizmet edebilirsiniz. Mevcut oyun durumunuzda o an en çok savaş çıkartan krallığa hizmet edebilirsiniz. Bu sayede klan seviyeniz hızlı bir yükselişe geçecektir.

Unutmamak gerekiyor ki oyunda en çok nam ve şöhreti büyük savaşlarda kazanabilirsiniz. Sayıca az olduğunuz ve karşı tarafın üstün olduğu savaşlar sizlere çok büyük katsayılarda şöhret kazandırır.

Bannerlord klan seviyesi yükseltme rehberi için sona geldik. Bu yazılanlara ek olarak ticaret ve üretim ile uğraşabilirsiniz. Hızlı para kasmak hızlı ekipman ve ordu elde etmenizi sağlar. Böylece büyük savaşlarda iyi sonuçlar alabilirsiniz. Klanınız yeterince yükseldikten sonra M&B: Bannerlord Krallık Kurma Rehberi kendi krallığınıza adım atmanıza yardımcı olacaktır.

  1. Klan seviyesi yükseltmenin gereklilikleri ↩︎
Paylaşımlar:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir