M&B II: Bannerlord krallık kurma ve yönetme rehberi içerisinde kendi krallığınızı kurabilmek adına gerekli her detayı öğrenin. Serinin önceki oyunu Warband’i oynayan oyuncular bu konuya hakimken Bannerlord ile başlayanların biraz kafası karışmış durumda. Oyunun gelişmesi ve içerisine yüzlerce yeni özelliğin getirilmesi işleri değiştirdi. Artık krallık kurarken yapmanız gereken bazı görevler ve yerine getirmeniz gereken şartlar mevcut. Tüm bunları yapmadan krallık kurmak pek mümkün görünmüyor.

Bannerlord krallık kurma rehberi ile kendi klanınızı yükseltmeden öncesi ve sonrası neler yapabileceğinizi detaylıca anlatacağız. Bu sayede kendi krallığınızı kurduktan sonra rahat bir şekilde yaşayacaksınız.

Bannerlord Krallık Kurma İşlemi Nasıl Yapılır?

Tarihsel olarak baktığımız zaman Bannerlord ilk çıktığında krallık kurma işlemi oldukça meşakkatli ve karışık bir işlemdi. Fakat TaleWorlds getirdiği güncellemeler ile bu işlemi daha basit bir hale getirdi. Özellikle oyunun kendi forumlarında ve Steam üzerinde dönen tartışmalar yapımcı firmayı bu güncellemeyi yapmaya zorladı. Bilakis nihayetinde krallık kurma işlemi kolay bir hale geldi.

Bannerlord Krallık Kurma Şartları Nelerdir?

Bannerlord’da kendi krallığını kurmak isteyen oyuncular şu şartları yerine getirmelidir:

  • Bir şehre sahip olun.
  • Klan seviyeniz en az 4 olsun.
  • Klanınızda en az 1 yoldaşa sahip olun.

Bu şartları yerine getiren tüm oyuncular krallıklarını ilan edebilirler. Krallığınızı tüm diyara duyurmak için yapmanız gereken ise sahip olduğunuz şehre vali atamak. Daha sonrasında atamış olduğunuz valinin yanına giderek onunla konuşun. Konuşma seçenekleri içinden kendi krallığınızı kurma olan opsiyonu seçin ve devam edin.

Bannerlord Krallık Kurma Rehberi
Bannerlord Krallık Kurma Rehberi

Bannerlord krallık kurma işlemini yaparken size sorulacak olan medeniyet seçimi konusunda güzel bir karar vermeniz gerekiyor. Çünkü oyun içerisinde yer alan her medeniyetin kendine has spesifik özellikleri mevcut. Bu özelliklerden size ve ordunuza uyacak olanı seçin ve krallığınızı ilan edin!

Krallık Kurmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Kendi krallığına ve medeniyetine sahip olmak isteyen oyuncuların bilmesi gereken şeyler mevcut. Eğer bu bilgiler dışında hareket ederseniz sizleri zor günler bekleyecektir. Kendi tarafınıza çekeceğiniz soylular sadakatsizlik gösterecek, şehirlerde isyan çıkacak ve diğer krallıklar size savaşlar açacaktır. Bu yüzden krallık kurma konusu oldukça önemlidir.

Şehir Seçimi

Kendi krallığınıza adım atmadan önce ilk iş olarak bir şehri hedef seçin. Seçtiğiniz şehirde bulunan esnafların görevlerini yerine getirin. O şehre bağlı olan köyleri koruyun ve köy muhtarlarından görevler almaya başlayın. Yani şehir ve çevresi ile olan ilişkinizi maksimuma getirmeye çalışın. Bu sayede şehri ele geçirdiğiniz zaman sadakat durumunda çok büyük oynamalar olmayacaktır.

Diğer Krallıklar

Bannerlord’da yer alan diğer medeniyet ve krallıkların en soylu ve nüfuzlu kişileri ile olan ilişkilerinizi geliştirin. Onların verdiği görevleri yapın ve ilişki seviyesini yükseklere çekin. Bu durum kendi medeniyetinizi kurduğunuz zaman size savaş açılma olasılığını en aza indirger. Ayrıca bunları yapmanız ileride diğer soyluları da tarafınıza çekerken kolaylık sağlayacaktır. Çünkü bir soylu klan ile aranız ne kadar iyiyse size katılması o kadar kolay olacaktır. Son olarak hiçbir şekilde savaş sonrası başka kumandanları infaz etmeyin.

Birikim

Bannerlord krallık kurma konusunda yapacağınız ilk adım bir şehri almak olacaktır. O şehri aldığınızda ise şehri yöneten krallık size savaş açacaktır. Bu sebeple yüksek bir gelir ve birikim elde etmeniz önem arz eder. Eğer uzun süre ordunuzun ve şehrinizin ihtiyaçlarını karşılayabilecek birikiminiz yoksa bu sizin iflas etmenize sebebiyet verir. Bunların yanında diğer soyluları tarafınıza çekerken de yüksek bedeller ödemeniz gerekebilir. Tüm bu sorunlar ile uğraşmak istemiyorsanız krallık kurma öncesi kasabildiğiniz kadar altın kasmaya bakın. Aynı zamanda “Bannerlord Atölye Rehberi” içeriğimizde anlatılanları uygulayarak birikiminize katkıda bulunabilirsiniz.

Bannerlord Krallık Nasıl Kurulur?
Medeniyet Kurma İşlemi Nasıl Yapılır?

Bannerlord Krallık Kurulduktan Sonra Ne Yapılmalı?

Bannerlord krallık kurma rehberi ile kendi medeniyetinizi oluşturdunuz. Her şey istediğiniz gibi gidiyor. Fakat sonrası için ne yapacağınızı mı bilmiyorsunuz? O halde aşağıda yazan önerilerimizi uygulayarak genişlemenize ve oyunu bitirmenize giden yola adım atabilirsiniz.

  1. Medeniyetinizin ilk şehrini adeta geçilmez bir hale getirmelisiniz. Bunu yapmak içinse şehirde yaşayan insanlar ile aranız iyi olmalıdır. Ayrıca sadakat artıran politikalar izlemeli ve garnizon sayısını büyütmelisiniz. Şehre ait geliştirmeleri hızlı bir şekilde yapmalı ve o şehirde istihdam sağlayacak bir vali kullanmalısınız. Şehri ele geçirdikten sonra garnizonda yer alan askerlerin yüksek seviyede olmasına dikkat edin. Başlarda üstünüze çok geleceklerdir. Bu yüzden acemi askerler kullanmayın.
  2. Paralı asker klanları ile aranızı iyi tutarsanız yapmış olduğunuz birikim ile saflarınızı güçlendirmeniz uzun sürmeyecektir. Bu yüzden bu fraksiyonları kullanmaktan çekinmeyin. Oyun içerisinde onlarca farklı paralı asker klanı mevcut.
  3. Yoldaşlarınızı birer kumandana çevirdiğiniz zaman onlarında ordularının iyi olmasına dikkat edin. Ayrıca yoldaşlarınızı şehrin etrafında dolanmaları için uyarın. Şehre yakın bir konumda devriye atmaları olası bir kuşatma savunması yapmanız durumunda işinize yarayacaktır.
  4. Medeniyetinizin ilk savaşı uzun sürecektir. Bu yüzden politika ağacında yer alan politikalardan en doğru olanları seçmelisiniz. Sadakat, garnizon ve günlük gelir gibi durumlar savaş sırasında sizi ayakta tutacak şeyler olacaktır.
  5. Savaştan fırsat bulduğunuz her an aranızın iyi olduğu soyluların yanına giderek onları tarafınıza çekmeye çalışın. Güçlü bir soylu ailenin tarafınıza katılması savaş durumunu değiştirecektir.

Bannerlord krallık kurma rehberi konusunda söyleyebileceklerimiz bu kadar. Medeniyet oluşturma ve krallık kurma konusunda en ince detayları ve ipuçlarını sizlerle paylaştık. Umuyoruz ki medeniyetiniz ayakta kalır ve güçlü bir şekilde diyarda nam salmaya devam edersiniz.

Paylaşımlar:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir