M&B II: Bannerlord oyuncuları evlilik konusunda sıkıntı yaşayabiliyorlar. Serinin önceki oyununa göre değişen evlenme mekanikleri bazı oyuncuları zor durumda bırakabiliyor. Bannerlord evlilik rehberi ile bu tür sorunlarla karşılaşanlara yardımcı olacağız. Artık oyun içinde ailenizin nesli devam edecek ve geniş bir aile yapısına ulaşacaksınız.

M&B II: Bannerlord sadece strateji oyunundan ibaret değil. Rol yapma gibi konularda da birçok oyundan öte mekanikleri var. Aile kurma, çocuk sahibi olma ve yerleşke yönetmek bunlardan sadece bazıları. Hiç bitmeyen yorucu savaşlardan bunalanlar oyunun bu tür mekaniklerine merak salabiliyorlar. Evlenmekte bu rol durumlarından birisi.

Bannerlord Evlilik Nasıl Yapılır?

Ailenizi büyütmek, rol yapmak ve oyunun size sunduğu imkanlara ayak uydurmak için evlilik devreye girer. Bannerlord oyununda evlenme işlemini gerçekleştirmek için yapmanız gereken tek şey şehirleri ve kaleleri tek tek gezerek bekar bir soylu ile tanışmaktır. Akabinde bu kişi ile olan ilişkilerinizi geliştirir, hatta evlilik kurabilirsiniz. Bu işlemi hızlı bir şekilde gerçekleştirmek isteyen oyuncular aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayabilirler.

  • Bannerlord evlilik yapma işleminin ilk adımı uygun bir eş adayı bulmaktır. Eş adayını şehir ve kaleleri gezerek bulabilirsiniz. Eğer bu kadar uğraşmak istemiyorsanız oyunun ansiklopedi özelliğinden yararlanabilirsiniz. Ansiklopediye erişmek için klavyenizde yer alan “N” tuşuna basın. Bu alanda yer alan soylu klanlardaki kişileri inceleyerek bekar eş adaylarınızı seçin.
  • En az üç eş adayı seçerseniz işinizi daha garantiye almış olacaksınız. Seçmiş olduğunuz üç eş adayının yerlerini öğrenin ve her biri ile konuşmaya gidin.
  • Konuştuğunuz eş adaylarının sorduğu sorulara her zaman doğru cevap vermelisiniz. Doğru cevaplar ise her eş için farklı olmaktadır. Ayrıca karakterinizin karizma gibi yetenekleri de verilen cevapları güçlendirecektir.
  • Hali hazırda flört ettiğiniz adaylara turnuva zaferlerinizi adayarak ilişki durumunuzu güçlendirebilirsiniz.
  • İlişkinizin güçlü olduğu evlilik adayları için hediyeler alarak takdim edebilirsiniz.
  • Eş adaylarınızı her üç günde

Bannerlord evlilik rehberi içerisinde bilmeniz gereken başka bir konu daha mevcut. Eş adaylarınız ile aranızı ne kadar iyi yaparsanız yapın başlık parası isteyen aileler olabiliyor. Bazı durumlarda ise ününüzün ve nüfuzunuzun yeterli olmadığı düşünen aile büyükleri. Bu sebeple oyunun ilk aşamasında evlenmek mantıklı bir hareket değildir.

Bannerlord Evlenme Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Bannerlord oyununda evlenme işlemi yapmadan önce bilinmesi gereken bazı şeyler vardır.

Soy ağacı kuvvetli ve güçlü olan ailelerden eş almak her zaman daha mantıklıdır. Çünkü o aileler ile bağ kurma sonrası ilişkileriniz kuvvetlenecek ve daha hızlı yükseliş sağlayacaksınız.

Not: Nüfuzu sizden daha düşük olan ailelerdeki adaylar ile evlenmek kolay bir işlemdir. Bu adaylar ile evlilik yapmadan önce ilişkinizin maksimum puanda olmasına özen gösterin. “Çünkü M&B 2: Bannerlord Çocuk Yapma Rehberi (Kapsamlı)” işlemi için yüksek ilişki puanı önemlidir. Eğer hızlı bir şekilde çocuk sahibi olmak istiyorsanız bu uyarıyı dikkate almalısınız.

Eş adayınızla konuşmalarınızın toplamı yaklaşık olarak 2 ay oyun süresine tekabül edecektir. Çünkü oyunun mekaniği bu durumu ardışık şekilde yapmanıza izin vermez. Ayrıca bir ilişkiyi güçlendirmenin en hızlı aşaması turnuva galibiyetlerini armağan etmektedir. Yani evleneceğiniz kişinin yaşadığı şehirde olan turnuvaları takip etmelisiniz. Bunların yanında tüccarlardan ve büyük şehirlerden pırlanta ve elmas takılar alarak hediye olarak kullanmalısınız.

Bannerlord evlenme rehberi konusunda yazacaklarımız şimdilik bu kadar! Unutmayın, güçlü bir eş adayı sizi krallığın tek hakimi yapar! Ayrıca eşlerinizi orduya alma imkanınızda mevcut.

Paylaşımlar:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir