Twitch, özellikle oyuncu kitleler tarafından takip edilen ve kullanılan en büyük canlı yayın açma sitesidir. Yaptığı değişiklikler ve yenilikler ile adından sıkça söz ettiren bir platformdur. Twitch canlı yayını geri sarma özelliği ise bu yeniliklerden biri olarak nitelendirilebilir.

Video oynatıcısı üzerinde yapılan değişiklikler sonrasında geriye sarma, fragman oynatma ve hatırlatma takvimi özellikler, artık kullanılabilirler. Fakat içlerinden birini seçmek gerekirse geri sarma butonu en göze çarpan özellik diyebiliriz.

Twitch Canlı Yayını Geri Sarma Nasıl Çalışır?

Popüler yayın platformuna yeni bir özellik eklendi. Twitch canlı yayını geri sarma butonu sayesinde bir anı bile kaçırdık diye üzülmeyin. İzlediğiniz yayınlarda kaçırdığınız anları geri sarma özelliğinden yararlanın ve tekrarını izleyin. Üstelik bunu canlı yayın anında yapabileceksiniz. Genellikle televizyon kutularında gördüğünüz bu özellik artık Twitch.tv’de aktif olarak çalışıyor.

Twitch.tv izleyicilerinin ve yayıncılarının severek kullanacağı canlı yayını geri sarma özelliğinin kullanımı basittir. Yayın yapan kişi yayıncı panelinden bu özelliği aktif hale getirdikten sonra video oynatıcısı içerisinde geri sarma butonu aktif hale gelir. Yayını izleyen izleyicilerde bu butonu kullanarak geri sarma işlemini yapabilirler. İzlediğiniz yayında bu özellik ile karşılaşmıyorsanız bunun nedeni yayıncının seçeneği pasif duruma getirmiş olmasıdır.

Twitch’te yayın yapan biriyseniz “Yayıncı Kontrol Paneli” içerisindeki ayarlar kısmından geri sarma özelliğini aktif duruma getirebilirsiniz. Aktif edemezseniz “iştirak” seviyesine geldikten sonra tekrar deneyebilirsiniz.

Twitch canlı yayını geri sarma butonu yaklaşık bir senedir test edilen bir özellikti. Beta ve test sürecini tamamlayan bu buton sayesinde izlediğimiz kanallar ile daha efektif bir aksiyon içerisinde olacağız. Bunun yanı sıra video oynatıcı üzerinde yayın takvimi ve fragman oynatma fonksiyonu da aktif olarak çalışır durumda. Oynadığınız oyunlar sırasında izlediğiniz yayınlar için bu tür gelişmeler camiayı sevindirmeye devam edecek gibi.

Paylaşımlar:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir