Ücretsiz olması ve mobil sürümünün gelmesiyle beraber bir seri tekrar popüler bir hale geldi. Bu sebeple oyunu kendi dilinde oynamak isteyen oyuncuların sayısı bir hayli artış gösterdi. The Sims 4 Türkçe yama paketi ile oyunu %100 Türkçe diline çevirmek mümkün. Kolay kurulumu ve ek paketlerin (dlc) tamamını destekleyen bu yama sizlere ilaç olacak.

Artık oyun içerisindeki karakterlerinizin tüm komutlarını Türkçe bir şekilde verebileceksiniz. Menüde dolaşırken daha rahat bir gezinti yapacak ve ara yüzün keyfini çıkartacaksınız. İnternette dolaşan yüzlerce farklı yama mevcut. Bunların birçoğu güncel değil ve hatalı durumdalar. Ayrıca eski tip kurulumları anlatan farklı yamalarda mevcut. Fakat bu konu içerisinde paylaştığımız yama oldukça kolay bir kuruluma sahip. Sadece sürükle bırak yöntemi ile oyunu %100 Türkçe yapabileceksiniz.

The Sims 4 Türkçe Yama Paketi Nasıl Kurulur?

Maxis ile başlayan serüvende EA ile devam eden ve milyonlarca hayranı olan Sims 4 oyununu %100 Türkçe yapmak çok kolay. Aşağıda yazılı olan adımları takip ederek kısa bir sürede oyunu kendi dilimize çevirebilirsiniz.

Gerekli süre: 5 dakika

Yama paketini sorunsuz bir şekilde kurmanız için yazılı adımları sırasıyla takip etmeniz önemlidir. Ayrıca yamanın sürümünü sürekli takip etmeniz gerekir. Yeni bir sürüm geldiği zaman eski yamayı silmeniz gerekir.

Güncel Sürüm: The Sims 4 1.105.332.1020
Yama Tarihi: 3 Mart 2024

 1. Yamayı indirin

  İlk olarak tüm sürümlerle uyumlu olan yamayı bu bağlantıdan indirin.

 2. Dosyanın Oyuna Monte Edin

  İndirmiş olduğunuz sıkıştırılmış dosya içerisinde yer alan “Sims-4-Turkce-Yama.package” isimli dosyayı bilgisayarınızda bulunan ” Belgeler\Electronic Arts\The Sims 4\Mods ” içerisine atın.

 3. Oyun İçerisinde Mod Kullanımını Aktif Edin

  The Sims 4 oyununa giriş yapın. Oyunun ana menüsüne geldiğiniz zaman ayarlar butonuna tıklayın. Ayarlar sekmesinde bulunan mod kullanımını aktif et seçeneğini işaretleyin.

 4. Oyuna Tekrar Girin

  Diğer adımları tamamladıktan sonra son yaptığınız ayarları kaydedin ve oyundan çıkın. Çünkü mod desteğini aktif etmek ve ön bellek temizlemek için oyundan çıkıp girmeniz gerekiyor.


Kısaca söyleyecek olursak The Sims 4 Türkçe yama paketinin en güncel sürümünü sizlerle paylaştık. Eğer daha fazla bu tarz içeriğe ulaşmak istiyorsanız oyun modları kategorimize göz atabilirsiniz. Simleriniz ile bol sevgili günler dileriz.

Yama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

The Sims 4 oyuncularından aldığımız dönüşlere göre almış olduğumuz sorular için cevaplar hazırladık. The Sims 4 Türkçe yama paketi için en sık sorulan sorular ve cevapları şu şekilde;

Türkçe yama hangi ek paketleri kapsıyor?

Yayınlamış olduğumuz yama oyunun ana paketleri, ek paketleri ve eşya paketleri olmak üzere tüm paketleri kapsamaktadır.

Yama tüm platformlarda çalışır mı?

The Sims 4 Türkçe yama paketi Steam dahil tüm dijital platformlarda çalışmaktadır. Fakat yama paketini konsol ve mobil kullanıcıları kullanamazlar.

Türkçe karakter desteği var mı?

Evet, yama Türkçe karakterler ile tam uyumlu bir şekilde çalışmaktadır.

Yazıların görünmeme sorunu neden olur?

Yamayı uyguladıktan sonra yazılarda görünmeme gibi sorunlarla karşılaşıyorsanız uyumlu bir sürümle oynamıyorsunuzdur. Oyuna yeni gelen güncelleme yamayı bozmuş olabilir. Bu gibi durumlarda yamayı tekrar kurarsanız sorun ortadan kalkacaktır. Fakat oyun büyük bir güncelleme alırsa yeni yama sürümü çıkana kadar güncelleme yapmanızı tavsiye etmiyoruz.

Paylaşımlar:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir