Yeni başlayanlar için Mobile Legends başlangıç rehberi içerisinde stratejiler, hedefler ve yol haritası bulabilirsiniz. Mobil oyunlar dünyasının sevilen oyunu MLBB, MOBA türünde bir oyundur. Bu yüzden stratejik hareket edilmesi gerekir. Bu rehber içerisinde oyunda nasıl bir yol izleyeceğinize dair bilgileri bulabilirsiniz.

Mobile Legends Nedir?

Mobile Legends: Bang Bang mobil cihazlarda oynanabilen bir MOBA oyundur. Oyun yapısı gereği League of Legends oyununu andırır. 5 kişiye karşılık 5 kişi ile oynanan oyunda amaç son kaleyi yıkmaktır. Yani birçok yönü ile gerçek anlamda LOL benzeri bir oyundur. Moonton firması tarafından piyasa çıkartılmıştır. Ayrıca yıllardır güncelleme almaya ve gelişmeye devam ediyor.

Benzerlikleri bir yana bırakırsak Mobile Legends mobil cihazlar içerisinde oynanabilecek en iyi oyunlardan bir tanesidir. Gerçek anlamda bağımlılık yapabildiği gibi zirveye çıkma hedefi ile insanlara yüksek hırs yüklemesi yapar. Bu yüzden Mobile Legends başlangıç rehberi sayesinde hızlıca yükselebileceksiniz.

Mobile Legends Nasıl Öğrenilir?

Oyunu öğrenmenin en hızlı yolu yayın izlemekten geçer. Hem oyun içi hem çeşitli canlı yayın platformları aracılığıyla yayıncıları takip edebilirsiniz. Özellikle e-spor derecesinde oynayan yayıncıları takip ederek neyi nasıl yaptıklarını, nerede nasıl davrandıklarını anlayabilirsiniz. Bu şekilde hızlıca öğrenebilirsiniz. Fakat bunları yapmadan önce bilmeniz gereken şeylerde var!

Karakter ve Koridor Seçimi

Mobile Legends: Bang Bang gibi MOBA türündeki oyunlarda koridor seçimi büyük önem arz eder. Tek bir koridora odaklanmak hızlı bir gelişim için önemlidir. Çünkü o koridorda ne kadar vakit geçirirseniz mekanikleri hızlı bir şekilde kavrayabilirsiniz. Bu durum aynı şekilde karakterler içinde geçerlidir.

Seçtiğiniz koridorda güçlü olan karakterler ile sürekli oynayarak tecrübenizi artırabilirsiniz. Bu durumda daha güçlü olmanıza ve teknik kısımları anlamanıza yarayacaktır. Karakter çeşitliliğini artırmak ve çok yönlü oynamakta sizlere yardımcı olacaktır.

Boş Vakitleri Değerlendirme

Mobile Legends başlangıç rehberi için size verebileceğimiz bir diğer tavsiye ise boş vakitler. Koridorunuzda bulunan minyonları temizledikten sonra orman bölgesine yönelin. Bu bölgedeki canavarları temizleyin. Yine aynı şekilde size ekstra etki veren ortak yaratıkları da takımınız için kazanmaya çalışın. Bu şekilde hem hızlı gelişecek hem etkili eşyalara kolay bir şekilde ulaşabileceksiniz.

Canlı Yayınlar ve Videolar

MOBA oyunlarda yüzlerce farklı karakter ve strateji bulunabilir. Bu yüzden hepsini deneyimlemek yıllarınızı alabilir. Bu tür bir sorun ile karşılamamak ve hızlıca gelişmek istiyorsanız en etkili yol canlı yayın ve videolardır. Özellikle anlatıcı bir şekilde canlı yayın açan kişilerin yaptığı yayınları takip edebilirsiniz. Eğer canlı yayınlara ayıracak vaktiniz yoksa YouTube gibi platformlardan videolar izleyebilirsiniz. Genellikle profesyonel oyuncular bu konularda içerikler üretmektedirler.

Zaman

Mobile Legends ve benzer oyunlarda o oyuna vakit ayırmak oldukça önemli bir durumdur. Oynadığınız oyun için ne kadar pratik yapacak zamanı bulursanız o kadar hızlı gelişirsiniz. Elbette bu pratiği yaparken Mobile Legends başlangıç rehberi için yazdığımız diğer maddelerden yararlanmayı da ihmal etmeyin!

Mobile Legends başlangıç rehberi konusunda söyleyeceklerimiz bu kadar. Oyunda kendinizi geliştirebilmek için diğer konular tamamen size kalmış. Unutmayın, ne kadar çok tecrübe edinirseniz o kadar iyi oyuncu olursunuz. Bu yüzden vazgeçmeden savaşmaya devam edin. Aynı zamanda bu tür başka içerikler için oyun rehberleri kategorisini incelemeyi ihmal etmeyin.

Paylaşımlar:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir