Lethal Company canavarları oyunun temasını yansıtacak şekilde ürkütücü ve ölümcüldür. Oyun içerisinde keşfedilen fabrikalar, araziler veya diğer bölgelerde karşınıza çıkarlar. Bu yaratıkların bazıları kolay bir şekilde kesilebilirken bazılarından ise kaçarken yorulacaksınız! Lethal Company canavarları ve yetenekleri rehberi ise sizlere bu durumda yararlı olacak.

Ekibinizle beraber eşya toplamak için çıktığınız bu aksiyonda canavarlar hakkında bilgi sahibi olmak sizi öne çıkartacak.

Lethal Company Canavarları Nelerdir?

Lethal Company canavarları listesi ile başlamak istiyoruz. Oyun içerisinde karşınıza çıkabilecek her canavarı tanımanız ve isimlerinizi bilmeniz gerekir. Oyundaki tüm canavarlar ise şu şekildedir;

  • Thumper
  • Hoarding Bug
  • Coil-Head
  • Spore Lizard
  • Circuit Bees
  • Snare Flea
  • Eyeless Dog
  • Bunker Spider
  • Hygrodere

Lethal Company tüm canavarlar listesi bu şekildeydi. Canavarların neler yapabildiğini görmek için dilerseniz rehbere geçelim.

Thumper

Thumper
Thumper

Lethal Company oynarken sık bir şekilde karşınıza çıkan yaratık türüdür. Genellikle tesislerde ortaya çıkar. Düşmanını (sizi) gördüğü ilk an saldırmaya başlar. Kaçması ise oldukça zorludur. Bunun nedeni Thumper hızlı bir yaratık olduğu içindir.

Kesmek içinse, ekibinizin bir üyesi oyalarken diğer üyelerin saldırması gerekir. Oyunun erken aşamasında kesmesi zor görünse de ilerleyen aşamalarda daha basit kesilebilir bir hale gelir.


Hoarding Bug

Hoarding Bug
Hoarding Bug

Tıpkı oyuncuların olduğu gibi eşya toplayıcısı bir canavardır. Oyunda sizin amacınıza ortak olan bu yaratık tesislerin ücra köşelerinde gezinir. Sakin bir yapıya sahiptir. Çünkü onu harekete geçirmek için onun gözüne kestirdiği eşyalara saldırmak gerekir.

Bu sebeple birbirinizi görmezden gelirseniz herkes işine bakabilir. Bilakis kesmesi ise oldukça kolaydır. Eğer görmezden gelmek istemiyorsanız kısa sürede kendisini yok edebilirsiniz. Bu konuda karar tamamen sizin!


Coil-Head

Coil-Head
Coil-Head

Lethal Company canavarları içerisinde renkli bir yapıya sahip komik bir yaratıktır. Arkadaşlarınız ile oynadığınız zaman size kahkahalar attırma potansiyeline sahiptir. Ayrıca ondan kaçması çok kolaydır. Çünkü yapısı gereği ağlayan melekleri andırır.

Ona baktığınız sürece sizi kovalamaz. Fakat, gözünüzü ayırdığınız an peşinize düşecektir. Coil-Head canavarının olduğu bölgede ekip arkadaşlarınız eşyaları toplarken bir kişi sürekli nöbette kalmalıdır.


Spore Lizard

Spore Lizard
Spore Lizard

Lethal Company canavarları içerisinde karşınıza en erken çıkacak olanlardandır. Oyundaki gerilimi azaltmak ve sizi manipüle etmek için eklenmiştir. Çünkü “Spore Lizard” oyuncuları gördüğü zaman kaçan bir yaratıktır. Bu sebeple oyuncular onu kesmenin kolay olduğunu düşünür.

Spore Lizard korkak bir hayvan olmasına rağmen saldırganda bir hayvandır. Kendisini koruyan oyunculara sis saldırısı yapar. Bir anda etrafınız sise bulanır ve o karmaşada sizi ısırır. Bu yüzden dikkatli olmalı ve küçümsememelisiniz.


Circuit Bees

Circuit Bees
Circuit Bees

Oyunun en korkutucu toplu yaratıklarından birisidir. Lethal Company canavarları içinde sürü halinde gezen bu arılar elektrik gibi yeteneklere sahiptir. Kovanlarını korumak için her şeyi göze alırlar. Çünkü kovanlarının değeri oldukça yüksek oyun parasına tekabül eder.

Kovanlarına yakınlaşan herkese saldıran bu arıları bir oyuncu üzerine çekmeli ve diğer oyuncular ise kovanı boşaltmalıdır. Kovandan çıkan eşyaların değeri oldukça yüksek olacağı için ana geminizde bayram ilan edebileceksiniz.


Snare Flea

Snare Flea
Snare Flea

Gittiğiniz bölgelerde görmeniz ve tespit etmeniz oldukça zordur. Bir tür çıyan cinsi olan Snare Flea borularda ve havalandırmalarda yaşar. Lethal Company canavarları arasında beklenmedik tehlike unsuru yaratan bir türdür.

Eğer herhangi bir takım arkadaşınız Snare Flea tarafından yakalandıysa panik yapmamanız gerekir. Yaratık, arkadaşınızın kanını yavaşça emerken elinize bir kürek veya sopa alın ve kurtarın. Aynı zamanda tabelada bu konuda iş görecektir.


Eyeless Dog

Eyeless Dog
Eyeless Dog

Oyunun en tehlikeli ve korku yayan canavarlarından birisidir. Dinozoru andıran görüntüsüne gözlerinin olmayışı da eklenince oyunculara ürperti yaşatmayı başarır. Yakaladığı kişiye ölümcül hasarlar verebilir ve bunu kısa sürede gerçekleştirir.

Eyeless Dog sadece karanlık havada kendini gösterir. Onu ürkütmemek için siz ve takım arkadaşlarınızın tamamen sessiz olması gerekir. Gözleri görmediği için varlığınızı sadece duyabilir. Bu yüzden “şşşt.” uyarısı hayat kurtarıcı olacaktır.


Bunker Spider

Bunker Spider
Bunker Spider

Siz ve takım arkadaşlarınıza pusular kuran tek yaratık türüdür. Lethal Company yaratıkları arasında etrafa tuzaklar kurarak avını bekleyen bu örümcek oldukça tehlikelidir. Eğer onun ağ ile kurduğu tuzağa yakalanırsanız büyük bir acı çekebilirsiniz.

Ağına yakalandığınız zaman hızınız normalin kat be kat altına düşer. Fakat bu öldüğünüz anlamına gelmez. Örümceği şaşırtarak ondan kaçmak mümkün. Peki saldırmak? İşte bu kolay olmayacak. Çünkü oyunun en yüksek hasarına sahip yaratıklarından birisi örümcektir.


Hygrodere

Hygrodere
Hygrodere

Diğer Lethal Company canavarları arasında adeta karınca olarak görebileceğimiz bu yaratık düşük hasara sahiptir. Genellikle sayıları fazla bir şekilde etrafta dolanırlar. Onlara yaklaştığınızda ise size küçük hasarlar bırakırlar.

Hygrodere yaratıklarından kurtulmak için üstünden atlayabilirsiniz. Onları tetiklediğiniz zaman sizi kolay bir şekilde yakalayamazlar. Çünkü oyunun en yavaş yaratıklarıdırlar. Bunun yanında kolay bir şekilde kesilirler.


Lethal Company canavarları için hazırladığımız rehber bu şekildeydi. Daha fazla bu tür içeriklere göz atmak isterseniz “oyun rehberleri” alanına bir göz gezdirebilirsiniz. LC oyunu içerisinde daha çeşitli yaratıklarda bulunuyor. Özellikle oyunun bu kadar popüler olmasından sonra sık sık yeni yaratıklar eklenmekte. Bizde güncellemeler sonrasında rehberimizi düzenliyor olacağız. Ekibinizle beraber bol korkulu eğlenceler dileriz.

Paylaşımlar:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir