Diğer

  Helldivers 2 Başlangıç Rehberi

  Helldivers 2 başlangıç rehberi deneyimsiz bir oyuncuysanız oyun genelindeki görevlerinizde başarılı olmanız için gerekli bilgi ve taktiklerle sizi bilgilendirmeyi amaçlar. Doğru stratejileri seçmekten savaş tekniklerinde ustalaşmaya kadar zafer kazanmanız için bilmeniz gereken her şeyi anlattık.

  Not: Helldivers 2 OyunYazar ekibinin kişisel deneyimleri ve görüşlerini yansıtmaktadır. Doğruluk hedeflenmiş olsa bile bireysel oynama stilleri ve oyun güncellemeleri nedeniyle farklılıklar ortaya çıkabilir. Okuyucu takdirine bağlıdır.

  HellDivers 2 Başlangıç Rehberi (Detaylı)

  Helldivers 2 oynarken karşınıza çıkacak zorluklara azıcık ışık tutacağımız bu rehberde şimdilik sadece iki konuya değineceğiz. Bu iki konuda bilgi sahibi olmanız bile oyunda ne yapmanız gerektiğini size öğretecek.

  Ekipmanlara Göz Atın!

  Eğer serinin ilk oyununu oynadıysanız ekipmanlara az çok aşinasınızdır. Yeni eklenen ekipmanlara göz atın ve hepsini deneyimleyin. Size en uygun ekipmanları seçerek yolunuza devam edin. Eğer Helldivers 2 oyununu ilk kez deneyimliyorsanız yok edicinin temel özelliklerini hızlı bir şekilde öğrenmeye özen gösterin.

  Galaksi Haritası

  Yok edici cihazınızın temellerini anlamadan önce oyunun evrenine ve haritasına bakmak yararlı olacaktır. Oyunun galaksisinde her şey merkezi bir şekilde konumlanmıştır. Gezegenin tam ortasında “Süper Dünya” yer alır. Etrafı ise başka gezegenler ile çevrili bir şekildedir.

  Keşfetmek ve kazmak istediğiniz bazı gezegenlere ulaşım henüz mümkün değildir. Bu durum elbette ilerleyen güncellemelerde değişiklikler gösterebilir. Fakat genel olarak “Süper Dünya” tarafından düzenlenen gezegenlere gidilemez. Bir diğer sebep ise Terminid veya Otomatlar tarafından çıkartılan sorunlar olabilir. Bu sebeple gidebileceğiniz tüm gezegenlere dalış yapmaya özen gösterin. Bu süreçte de galaksi haritası için daha fazla deneyim kazanın.

  İpucu: O an oluşan yoğunluğa göre gezegen seçimi yaparak rahat bir oyun deneyimi elde edebilirsiniz.

  Terminaller

  Helldivers 2 başlangıç rehberi konusunda önerebileceğimiz bir diğer husus ise terminallerdir. Geminizde veya bazı gezegenler gelişmeniz için büyük önem arz etmektedir. Örnek vermek gerekirse; geminizin sol kısmında bulunan terminal strateji geliştirmeniz için tüm detayları kapsar. Bu yüzden “Talep” ismi verilen bu terminalin a’dan z’ye her şeyini ezberlemeyi unutmayın.

  Talep terminali geliştirmeye müsait bir yerdir. Zaten oyundaki amaçta az çok gelişim üzerine olduğu için yaptığınız her dalış sonrası bu terminali geliştirmeniz mümkündür. Terminali geliştirmek adına en mantıklı gezegenleri ziyaret edin ve görevleri sırasıyla tamamlayın. Bu konuda dikkat etmeniz gereken şey ise oyunun yönlendirmelerini dikkate almayarak özgürce dolaşabileceğinizin bilincinde olmanızdır. Yani oyun size her zaman en mantıklı seçimi yaptırmayabilir..

  Yok edici cihazınızı geliştirebileceğiniz bu terminalde stratejik hamleleri de profesyonel bir şekilde ayarlamanız gerekir. Profesyonel olmanız ise oyun sürenize bağlı değişkenlik gösterir. Seçtiğiniz görevlere bağlı olarak zorluklar değişebilir. Bu yükseltmeleri yaptıkça da zor gelen şeyler daha kolay bir hale bürünecektir. Yükseltmelerin ana başlığı ise şu şekildedir:

  • Destek Silah Paketleri
  • Yörünge Yükseltmeleri
  • Hangar Yükseltmeleri
  • Köprü Yükseltmeleri
  • Mühendis Bölümü
  • Robotik Atölye

  Bu yükseltmelerin hangisini yapacağınız ise tamamen sizin oyun tarzınıza bağlı olarak değişiklik gösterir. Helldivers 2 oynarken her zaman en mantıklı hareketi yapmaya özen göstermelisiniz!

  Helldivers 2 başlangıç rehberi konusunda ilk bilmeniz gerekenler bunlar. Bu tür stratejide öneme sahip oyunlarda daha profesyonel bir oyun deneyimi için oyunda uzunca vakitler geçirmeniz gerekir. Bilakis okuyarak öğrenmek oldukça zordur. Fakat izleyerek veya oynayarak öğrenebileceğiniz onlarca farklı teknik ve taktik bulunmaktadır. İyi oyunlar dileriz ^^

  Frodo Baggins
  Frodo Baggins
  Ayrıkvadi'de aylakça dolaşırken kendi senaryosunu yazmaya başlayan oyun yazarı.
  Sevilen İçerikler

  Benzer İçerikler