FIFA 23 klavye ayarları için en iyi kombinasyonları nasıl yapacağınızı anlattık. FC 24 öncesi serinin son oyunu olma özelliğini taşıyan FIFA 23 klavye ile oynanmak istendiği zaman bir takım alışkanlıklar gerekebiliyor. Klavye yapılandırması yaparak bu durumdan kurtulabilir ve hızlı bir şekilde tuşlara alışabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken sadece hazırladığımız rehberde bulunan ayarları harfiyen uygulamaktır.

FIFA 23 Klavye Ayarları Nasıl Olmalı?

FIFA 23 için en iyi klavye ayarlarını aşağıda bulunan tabloya bakıp ayarlayabilirsiniz. Bu ayarlar içerisinde tuşların yakınlığı ve eski oyunlardaki bilinirlik ele alındı. Bu sebeple kolay bir şekilde oyuna alışacaksınız. Oyuna uygulayabileceğiniz en iyi tuş kombinasyonu aşağıdaki gibidir;

TuşSavunmaHücum
WKaleciyi çıkartAra pas
AKaymaOrta / Kafa/ Aşırtma
DTop ÇalmaŞut / Kafa / Vole
SPres YapmaKafa / Kısa Pas
QOyuncu DeğiştirKoş / Oyuncu Değiştir
ZTakımı Baskıya ÇağırPlase Şut
CDriblingTop Saklama
EKoşmaKoşma
Yukarı Hareket11
Aşağı Hareket22
Sağ Hareket33
Sol Hareket44
Yukarı Yön TuşuYukarı Hareket (Analog)Yukarı Hareket (Analog)
Aşağı Yön TuşuAşağıya Hareket (Analog)Aşağıya Hareket (Analog)
Sağ Yön TuşuSağa Hareket (Analog)Sağa Hareket (Analog)
Sol Yön TuşuSola Hareket (Analog)Sola Hareket (Analog)
FKamerayı ÇevirKamerayı Çevir
LMentaliteMentalite
JHücum TaktikleriHücum Taktikleri
KSavunma TaktikleriSavunma Taktikleri
FIFA 23 Klavye Ayarları Tablosu

Bu ayarları yaptıktan sonra kayıt altına almayı unutmayın. Eğer FIFA 23 için en iyi klavye ayarları hangisidir? diye soruyorsanız birebir uygulamanız gereken ayarlar bu şekildeydi. Ayrıca oyunu her zaman klavye üzerinden oynamak zor olmuştur. Eğer imkanınız varsa kol satın alabilirsiniz. Hazırladığımız bu ayarları geçmiş oyunlarda oyuncuların alışkanlıkları üzerine yaptık. Aslında bildiğiniz ayarları oyuna bu şekilde uygulayabilirsiniz.

İlk kurulduğu zaman bambaşka ayarlar ile karşımıza çıkan FIFA 23 için en iyi klavye ayarları bu şekildeydi. Başka oyun makalelerinde görüşmek üzere!

Paylaşımlar:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir