Epic Games hesap değeri son zamanlarda merak edilen bir soru haline gelmeye başladı. Özellikle en büyük rakibi olan Steam, döviz kuruna geçtikten sonra oyuncular artık Epic Games kullanıyorlar. Bu durumda da yeni hesaplar edinmek veya değerlenen marketteki hesaplarını elden çıkartmak istiyorlar. Bu içerikte Epic Games hesabınızın değerini nasıl öğreneceğinizi anlatacağız.

Epic Games Hesap Değeri Hesaplama

Epic Games yaptığı büyük kampanyalar ve dağıttığı ücretsiz oyunlar ile oyunculara büyük bir hizmet veriyor. Her yıl belirli periyotlarda yapılan bu kampanyalar sonrası birçok oyun sahibi oluyoruz. Hesabımızda artan oyun sayısı ise hesap değerinin yükselmesine sebebiyet veriyor. Tam olarak bu sebeplerden dolayı insanlar Epic Games hesap değeri nasıl öğrenilir diye merak ediyorlar.

Epic Games Hesap Değeri Öğrenme Aracı
Epic Games Hesap Değeri Öğrenme Aracı

Epic Games hesap değerinizi öğrenmek için aşağıdaki adımları sırasıyla takip edebilirsiniz.

  • İlk olarak bu konuda en iyi değerleri ortaya çıkartan PlayerAuctions sitesine giriş yapın.
  • Karşınıza çıkan hesaplama aracını kullanarak hesabınızda yer alan bilgileri girin.
  • Bu bilgiler oyun sayısı, hesap yaşı, başarım sayısı ve arkadaş sayısıdır.
  • Tüm alanları doldurduktan sonra “Calculate the Account Value Now” butonuna tıklayın.
  • Üst tarafta yer alan ve dolar birimi ile gösterilen sayı sizin hesap değerinizdir.

Bu sistem hesabınızın değerini gösterir. Fakat bu hesabınızı o miktarlara satabileceğiniz anlamını taşımaz. Bunun sebebi Epic Games’in yaptığı kampanyalardır. Bugüne kadar yüzlerce A sınıfı oyunu ücretsiz dağıtan firmanın reklam politikaları artık herkes tarafından bilinen bir durumdur. Yani hesap alımı yapacak kişiler bu durumun farkındadır.

Epic Games Hesap Değeri Neye Göre Hesaplanmalıdır?

Epic Games hesabım ne kadar eder? diye araştırma içine girdiyseniz bu konuda sizlere yardımcı olabiliriz. Hesap alım-satım işlemlerinde doğru miktarları belirlemek için aşağıda yazan maddelere göz atabilirsiniz.

  • Hesaptaki oyunların toplam değerini hesabı satmak istediğiniz ülkedeki mağaza fiyatları ile denk hale getirin. Denkleştirilen bu toplam fiyattan ücretsiz dağıtılan oyunların fiyatlarını çıkartın. Ortaya çıkan sonuca ücretsiz oyunların toplam değerinin %20 kadarı eklenir.
  • Hesabınızın yaşı satış için önemli etkenlerden bir tanesidir. Yaşlı hesaplar her platformda olduğu gibi Epic Games tarafında da önem arz eder. Eski kullanıcılar Beta testleri gibi konularda otomatik davetiye alırlar. Bu durumda hesabınızın değerini artırır.
  • Bir hesapta yüzlerce oyun olması hesap değerini artıran şeylerden bir tanesidir. Tek bir hesap üzerinden oynanabilen oyun miktarı hesap değerini bulmanıza yardımcı olur.

Tüm bu kriterleri değerlendirerek kendinize uygun bir satış veya alım bedeli belirleyebilirsiniz. Epic Games hesap değeri öğrenme işlemi bu kadar basitti! Artık bu konuda ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz. Epic hesabınızdan oynadığınız oyunlar hakkında bilgiler almak için oyun rehberleri içeriklerimize göz atmayı unutmayın.

Paylaşımlar:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir