Oyuncuların en çok tercih ettiği iletişim uygulamalarından olan Discord, kendi içerisinde yüzlerce farklı özelliği ve özelleştirmeyi kullanıcılar için kullanıma sunar. Bu özelliklerden bir tanesi ise kullanıcı adları üzerinedir. Discord görünmez isim yapma işlemi ise bunlardan bir tanesidir. Kullanıcı adınızı özelleştirmek için yapabileceğiniz en iyi takma isimlerden olan görünmez isim diğer kullanıcılar tarafından fark edilmenizi ve dikkat çekmenizi sağlayacaktır.

Discord Görünmez İsim Yapma İşlemi

Discord takma adınızı gizlemek ve görünmez yapmak için kullanacağınız güncel olarak sadece bir yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemin mantığı ise Discord uygulamasının desteklemediği bir karakteri kullanmak üzerinedir. Çünkü Windows ve Discord bazı durumlarda özel karakterleri desteklemez. Bunun yanı sıra o karakterleri boş olanlar ile değiştirir. Ama takip eden işlemleri yaparak Discord görünmez isim sahibi olabileceksiniz.

  • Discord uygulamanızı bilgisayarınızda tamamen kapatın.
  • Uygulamayı yönetici olarak başlatın.
  • Sol alt kısımda bulunan profil fotoğrafınızın yanındaki ayarlar simgesine tıklayın.
  • Kullanıcı adınızın olduğu yere tıklayıp önceki kullanıcı adınızı tamamen temizleyin.
  • ( ᲼᲼ ) | Sol tarafta yer alan parantezin içindekileri fareniz ile seçip kopyalayın.
  • Kopyaladığınız boşluğu Discord içerisindeki isim değiştirme alanına yapıştırın ve kaydedin.

Discord üzerinde yer alan takma adınızı gizleme işlemi bu kadar basit! Bu işlem haricinde bilinen ve uygulanabilen başka bir yöntem henüz mevcut değil. Discord gizli isim nasıl yapılır? sorusunun cevabını merak edenler için hazırlamış olduğumuz bu makale ile görünmezliğe yelken açacaksınız. Üyesi olduğunuz her sunucuda profilinizi öne çıkartacak bu işlemle arkadaşlarınız arasında popüler olabileceksiniz.

Paylaşımlar:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir