Diğer

  CS 2 Kan Silme Kodu (Kan İzlerini Kaldırma)

  Counter-Strike 2 oyununda oyuncuların en çok aradığı konulardan bir tanesi kan izlerini tamamen kaldırmak. Bir süre önce CS:GO yapısından uzaklaşıp güncellemeyle beraber Counter-Strike 2 yapısına geçen oyunda kan izleri birçok oyuncuyu rahatsız ediyor. Peki, CS 2 kan silme kodu var mı?

  CS:GO ismiyle devam ederken bind shift “r_cleardecals” kodu sayesinde kolaylıkla kan silme işlemi yapılmaktaydı. Fakat daha modern ve yenilikçi bir yapıya geçen oyunda şuan bu işlem yapılamıyor. CS 2 kan silme kodu oyun konsolu içerisinden yapılamıyor. Ayrıca ayarlar kısmında da yer almıyor.

  CS 2 Kan Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

  Oyun henüz beta aşamasındayken kan silme kodu mevcuttu. CS:GO sürümünde kullanılan kod aynı işlevi tekrarlıyordu. Fakat tam sürüme geçiş yapan CS 2 içerisinde böyle bir seçenek yok. Oyunun yapımcı firması Valve bu seçeneği tamamen kaldırmış durumda.

  Kod Neden Kaldırıldı?

  Counter-Strike 2 uluslararası oynanan ve popüler bir oyun. Ayrıca türünde sektöre yön veren çevrimiçi FPS oyunları arasında. Global Offensive sürümü oldukça eskimişti. Bu sebepten dolayı CS 2 piyasaya çıktı… Kan silme gibi efektlerin kaldırılmasının en büyük sebebi oyunun grafiklerini modern tutmak.

  Bunun yanı sıra bazı kesimden oyuncular bu tür ayarların başka oyunculara avantaj-dezavantaj sağladığını düşünüyordu. Sonuçta çevrimiçi bir oyun ve bilgisayar sistemlerinin bu oyunda rolü büyük oluyor. Bu durumda oyuncular arasındaki eşit savaş durumunu ortadan kaldırıyor.

  Kod Tekrar Eklenir Mi?

  CS 2 kan silme işlevinin yapılması için kullandığımız kodu tekrar ekleyeceklerini düşünmüyoruz. Özellikle rakip oyunlar kendilerini sürekli geliştirirken CS 2’de bu konuda geride kalmak istemeyecektir. O yüzden eski bilgisayar sistemlerinde oyunu oynamak zamanla daha zor hale gelecek.

  Fakat bir oyunun durumunu bazen oyuncular belirler. Öyle ki bir çevrimiçi oyunda bu durum daha çok dikkat çeker. Tepkiler yüksek olursa zamanla her şey mümkün.

  Sonuç

  CS 2 kan silme nasıl yapılır? sorusunu cevapladık. Sonuç olarak bu işlem şuan için yapılamaz. Oyunun konsol kodları arasında yer almayan bu seçenek aynı zamanda ayarlarda da yer almıyor. Yeni gelecek güncellemeler ile durumun değişip değişmeyeceği ise firmanın elinde. Bekleyip, görmek gerekiyor. Bu tür oyunlarda güncellemeler hiç beklenmedik durumları ortaya çıkartabilir. Bu tür daha fazla içerik görmek isterseniz oyun makaleleri sayfasına göz atabilirsiniz.

  Feride Eryılmaz
  Feride Eryılmaz
  Eskişehir Anadolu Üniversitesi öğrencisiyim. Bilgisayar oyunları tutkum küçük yaşta başladı ve halen devam ediyor. Ağırlıklı olarak simülasyon oyunları oynuyorum.
  Sevilen İçerikler

  Benzer İçerikler