Aternos, Minecraft ve benzerindeki bazı oyunlara ücretsiz sunucu açmanızı sağlayan bir servistir. Minecraft oyuncuları Aternos kullanarak servisin desteklemiş olduğu oyun modları ile birlikte tamamen ücretsiz bir sunucu sahibi olabilirler. Bu servisten birçok oyuncu sorunsuz bir şekilde yararlansa da bazı oyuncuların karşılaştığı “Aternos Kullanıcı Adı Doğrulanamadı” hatası can sıkıcı bir durum.

Sunucu kurulumu yaptıktan sonra bu hata ile karşılaştıysanız üzülmeyin. Çünkü sorunun oldukça basit bir çözümü mevcut. Bunu çözmek için yapmanız gereken sadece bir ayarı değiştirmek.

Aternos Kullanıcı Adı Doğrulanamadı Sorunu Nasıl Çözülür?

Minecraft oynarken Aternos sunucularında veya başka sunucularda karşısına çıkan kullanıcı adı doğrulanamadı hatasının sebebi oyunu kopya sürümden oynamanızdan kaynaklıyor. Minecraft sunucu yapılandırması içerisinde oyuna bağlanan oyuncuların oyun durumunu kontrol eden bir sistem mevcut.

Eğer sunucuyu açarken sadece orijinal Minecraft oyuncularının katılabilmesini seçtiyseniz bu sorunla karılaşırsınız. Herhangi bir ayar yapmadıysanız da bu sorun ortaya çıkabilmektedir. Çünkü Aternos içerisinde oluşturulan sunucular varsayılan ayar olarak bunu kullanırlar. Çözümü için aşağıdaki maddeleri sırasıyla uygulayın;

  • Aternos‘ta bulunan kullanıcı hesabınıza giriş yapın.
  • Bu hata ile karşılaştığınız sunucuyu seçin.
  • Açılan sayfanın sol kısmında bulunan “sunucu ayarları” bölümüne gelin.
  • Orada yer alan ayarlarda “Korsan (Orijinal Olmayan” isimli ayar çubuğunu aktifleştirin.
  • İşlem sonrası sunucuyu yeniden başlatın.

Aternos Kullanıcı Adı Doğrulanamadı” hatasının çözümü bu kadar basit! Artık sunucunuza bağlanmak isteyen oyuncular bu sorun ile karşı karşıya kalmayacaklar. Otomatik sunucu kurulum sistemine sahip bu serviste aynı işlemi sunucudan da yapabilirsiniz. Bunun için FTP yardımı ile sunucuya bağlanıp server.ini isimli dosyayı düzenlemeniz gerekir.

Bu sorunun çözümü Aternos veya benzer tüm servislerde aynı şekildedir. Sosyal medyada dönen dedikoduların aksine hesaplarınız kapatıldığı için bu hatayı almazsınız. Yukarıdaki işlemleri uygulamanız sonrasında sorun tamamen ortadan kalkacaktır.

Paylaşımlar:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir