Yaz kış demeden tutkunları için vakit geçirmeleri adına özel olarak hazırladık. 5 MMORPG oyun önerisi sayesinde eğlencenizi katlayacaksınız. Özellikle ülkemizde MMORPG kitlesinin küçük bir kesim olması sebebiyle birçok oyun bilinmiyor. Köşede kalmış, unutulduğu düşünülen ve akla gelmeyen bu 5 MMORPG oyun önerisi ile tekrar oyun oynamanın keyfine varacaksınız.

Listemize karanlık temalardan renkli dünyalara çeşitli oyunlar ekledik. Oyunları eklerken Türk oyuncu sayısının olmasına da özen gösterdik. Bu sayede oyun içerisinde yalnız kalmayacaksınız.

Black Desert Online

Black Desert Online
BDO

Black Desert Online, çeşitliliğin ve imkanın bol olduğu MMORPG oyunları arasında belki de ilk sıralarda yer alır. Gerçek anlamda devasa haritası, bitmeyen görevler ve zorluğu ile göz atmanız gereken oyunlar arasındadır. Türkiye’ye özel sunucusu olan ve belirli bir kesme hitap etmeye başaran oyun halen aktif olarak oynanmaktadır.

Karakter sınıflarının bolluğu, devasa haritası, yaşam becerileri ve birçok konuda üst düzey imkan tanıyan oyunun eşya çeşitliliği de oldukça fazladır. BDO oyununda en sevilen özelliklerden bir tanesi de yaşam becerileridir. Balıkçılık, ticaret, toplama, işleme, kimya ve benzer birçok mesleği oyun içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Black Desert oyununu oynamak istiyorsanız bu bağlantıdan kayıt olabilirsiniz. Kayıt linki sizi Black Desert Türkiye MENA sunucusuna yönlendirecektir.

The Elder Scrolls Online

The Elder Scrolls: Online
T-ESO

Elder Scrolls diyarında binlerce görev ve yüzlerce yaratık sizi bekliyor. ESO, hikayesi ile büyük beğeni toplayan bir MMORPG oyunudur. Skyrim gibi popüler oyunların dünyalarını da içeren Elder Scrolls gerçek anlamda vaktinize değecek bir yapımdır. Piyasaya çıktığı süreç sonrasında birçok ek içerik paketi ile beslenmiş ve şuan halen oynanmaya devam etmektedir.

En az dört oyunun toplam içeriğini tek bir oyunda barındıran Elder Scrolls Online Steam üzerinden erişilebilir haldedir. Rol yapma denildiği zaman akıllara gelen ilk firmalardan olan Bethesda önderliğinde Tamriel diyarlarına bir göz atmayı unutmayın!

World Of Warcraft

World Of Warcraft
WOW

World Of Warcraft, bilinen kısaltması ile WOW birçok dizi ve filme konu olmuş yılların eskitemediği MMORPG oyunudur. Aylık belirli bir ücret karşılığı oynanması sebebiyle ülkemizde çok fazla oyuncusu yoktur. Fakat oyunun dünya üzerinde yüzbinlerce aktif oyuncusu bulunmaktadır. MMORPG oyun olmasına rağmen hikayesi ile milyonların beğenisini kazanan oyunun sinema filmi de çekilmiştir.

Bu kadar popüler bir oyunun abonelik ücretinin döviz cinsinden olması oldukça üzücüdür. Maalesef ülkemizdeki döviz kurlarından nasibini alan oyunda çok fazla Türk oyuncu bulunmaz. Fakat yeterli bütçeniz varsa World Of Warcraft 5 MMORPG oyun önerisi listesine yakışan ve yerini kaybetmeyecek oyunlardan birisidir.

Final Fantasy XIV: Endwalker

Final Fantasy XIV: Endwalker
FF XIV

Farklı bir oyun mu arıyorsunuz? O halde Final Fantasy XIV oyununa bir şans verin. Bugüne kadar çıkmış tüm MMORPG oyunları içerisinde en farklı olanı. Çünkü yapısı ve kendi dünyası gereği oyunda yer alan tüm mekanikler farklı. FF XIV renkli grafikleri ile bakış açınızı değiştirecek. Bugüne kadar yapılmış MMORPG oyunları arasında gerçekten ilginizi çekecek bir oyun. Öğrenmek için bile günlerce vakit harcayacak, araştırma yapacaksınız. Final Fantasy XIV oyununa bir göz gezdirmeyi unutamayın!

Guild Wars 2: End Of Dragons

Guild Wars 2: End Of Dragons
GW2

Guild Wars 2, sadece oyun gurularının bildiği bir MMO oyunudur. Fantastik bir dünyada aksiyon, drama ve birçok şeyi barındıran bir yapısı vardır. Rol yapma kategorisinde yer almanın hakkını verir. Ülkemizde oldukça nadir bir kitlesi bulunan oyun son zamanlarda popüler hale gelmeye başlamıştır. Fakat yine de MMO tutkunlarının istediği seviyede değildir. Ayrıca Guild Wars 2 oynaması tamamen ücretsiz.

MMORPG dediğimiz zaman ülkemizde oynanan bazı çok bilinen eski oyunlar mevcut. Biz 5 MMORPG oyun önerisi listesinde bu oyunlara yer vermedik. Çünkü bunların tamamı yenilikten uzak. Bilakis günümüz teknolojisine ayak uydurabilecek çözünürlük ayarları bile yok! Bu yüzden sadece gelişmiş MMORPG oyunlarını ekledik. Tüm oyunları inceleyebilir ve beğendiğiniz oyunun dünyasına yelken açabilirsiniz.

Paylaşımlar:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir