XBox

Xbox Series X 8K Görüntü Desteğine Sahip Olacak

Xbox Series X'in 8K görüntü desteğine sahip olacağı resmi olarak teyit edildi.

Bu yıl aralarında amansız bir rekabet bulunan Sony Playstation ve Microsoft Xbox taraflarından iki konsol piyasaya sürülecek. Rekabetin hat safhaya ulaştığı bu dönemde PS5 ve Xbox Series’in özelliklerine ilişkin beklenmeyen sızıntılar ve önemli tartışmalar yaşanmaya devam ediyor. Resmi çıkış tarihi henüz olmasa da 2020 yılında piyasaya sürüleceği resmi kaynaklarca teyit edilen Xbox Series X’in sahip olduğu özelliklere ilişkin çok önemli bir bilgi paylaşımı daha yapıldı. Ancak bu bilgi kafada soru işaretleri bırakan sızıntıların tam aksine resmi bir kaynağa dayanıyor. Bu bilgiye göre Xbox Series X, rakibi PS5 ile aralarında süre giden rekabeti iyice kızıştıracak.

Microsoft’da oyun bölümünde başkan yardımcısı olarak görev yapan Phil Spencer’ın, şahsi Twitter üyeliğinde profil resmini Xbox Series X’in ana işlemcisi olarak güncellemesiyle birlikte 8K görüntü desteğiyle ilgili detay ortaya çıktı. Profilde yer alan işlemci fotoğrafında “Xbox Series X – Project Scarlett 8K” ibaresi bulunuyor. Bu bilgi sızıntıların tam aksine resmi bir kaynağa dayandığından, benzer bir atağın Sony Playstation oyun bölümü tarafından da gelmesi bekleniyor. Ancak şuan için Playstation’ın yapacağı hamle tamamen sürpriz durumunda.

Xbox Series X Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Xbox Series X sahibi olmadan önce dikkat edilmesi gereken ufak bir detay var. Göz önünde bulundurulduğu takdirde ufak bir detay olarak kalan bu durum dikkatsiz kalındığı zaman uzun soluklu baş ağrılarına neden olabiliyor. Xbox Series’in sunduğu 8K görüntü kalitesine tam anlamıyla tanık olmayı planlıyorsanız beraberinde 8K TV sahibi olmanız gerektiğini unutmayın. Elinizde hali hazırda bulunan 8K desteksiz monitör ve TV’ler bu cihaz için yetersiz kalacaktır. İlgili cihazın resmi çıkış tarihi teyit edildikten sonra Xbox Series X için alınabilecek televizyon ve monitörler listesi okurlarımızla paylaşılacaktır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı