PCPS4XBox

Resident Evil 3 Remake’in Yeni Özellikleri Ortaya Çıktı

Resident Evil 3 Remake'in çıkış tarihine haftalar kala birkaç özelliği daha ortaya çıktı.

Capcom’un geliştiriciliğini üstlendiği ve 2019 Ocak döneminde piyasaya sürülmüş olan Resident Evil 2 Remake büyük başarı yakalamıştı. Bu başarıdan esinlenen şirket serinin bir sonraki oyunu olan Resident Evil 3’ün Remake olarak yapılması için harekete geçmişti. 2020 yılının Nisan ayı içerisinde satış raflarında yer almasını beklediğimiz Resident Evil 3 Remake ile ilgili bazı önemli detaylarda belli olmaya başladı.

Resident Evil 3 Remake ile ilgili son bilgiler oyunun çıkış tarihine kısa bir süre kala Birleşik Krallık merkezli yayın yapan PlayStation Magazine dergisindeki röportaj ile belli oldu. Oyunun orijinal halindeki şehir Remake yapımında değişmiyor. Yine Racoon şehrindeki maceraların içerisinde olacağız. Oyunun ilk halinde var olan keşfedilmemiş gizli noktaların bu sürümde de olmasını bekliyoruz. Bu detay hali hazırda oyunu daha ilgi çekici hale getiren bir özellik olarak biliniyor. Oyunda iç mekanı gezilebilecek bazı noktaların olacağı ile ilgili iddialarda bulunmakta. İlgili oyunda gezebileceğiniz iç mekanlar hastane, basın ofisi, benzin istasyonu, polis departmanı ve çeşitli alışveriş mağazaları olarak biliniyor.

Oyundaki en can sıkan canavarlardan bir tanesi olan Nemesis Resident Evil 3 Remake oyunu için özel olarak tasarlandı. Nemesis yapay zekasının hazırlanış süreci daha kapsamlı geçti. Oyunda karşımıza çıkacak canavar türlerinden bir tanesi de mutant solucanlar olacak. Mercenaires modu bu oyun için sunulmayacakken Carlos Olivieara, ana oyunda olduğu gibi seçebileceğimiz karakterler arasında yer alacak. Oyunun çıkış tarihi ise PC, Xbox One ve PS4 için 3 Nisan 2020 olarak biliniyor.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı