Teknoloji

CES 2020’de Hangi Ürünler Tanıtılacak?

CES 2020 7 - 10 Ocak 2020 tarihleri arasında düzenlenecek ve firmalar yeni ürünlerini tanıtacak.

CES 2020’de hangi ürünler tanıtılacak sorusu 7 – 10 Ocak tarihinde başlayacak olan CES 2020’de netleşmiş olacak. CES 2020’de tanıtılacak ürünlere geçmeden önce CES’in ne olduğuna değinelim.

CES Nedir?

CES’in açılımı ise Consumer Electronics Show’dur. CES’in temeli 1967 yılına dayanmaktadır. Yıllık ortalama katılımcı sayısı 200.000’i buluyor. CES’e katılan şirket sayısı ise ortalama olarak 4000 – 5000 arasında değişiyor. Şirketlerin CES’e katılmalarındaki ana amaç ürünlerini tanıtmak ve daha fazla kullanıcıya hitap etmek olarak dikkat çekiyor. Toplamda 160 ülkeden katılım sağlanan CES’de 2020 yılında da önemli ürünler tanıtılacak. Bu yazımızda CES 2020’de tanıtılacak teknolojik ürünler listesini ele alacağız.

CES 2020’de Samsung’un QLED 8K TV’si Tanıtıldı

Samsung’un kayda değer bir TV tanıtımı yapması bekleniyordu. 8K görüntü kalitesinde, ekran boyutu 75 inçten büyük, ve Infinity ekran görüntüsü oluşturan bu televizyonlar fuara katılanların ilgisini çekmeyi başardı. Samsung’un CES 2020’de tanıtımını yaptığı QLED 8K televizyonların ince ekran boyutları ortalama 15 milimetre civarında değişkenlik gösteriyor.

28 Yılın Ardından Apple’da CES’e Katılıyor

Apple CES’e katılma taraftarı değildi. Firma yaklaşık 28 yılı aşkın bir süredir CES fuarlarına katılım gerçekleştirmiyordu. Bu yıl fuarlara katılmama geleneğini bozma kararı alan Apple CES 2020’ye katılacak. Ancak iPhone, iPad veya MacBook gibi bir cihazın tanıtımını gerçekleştirmeyecek. Apple’ın CES’e katılım amacı geleceğin teknolojilerini kullanıcılara tanıtmak olarak açıklandı.

CES 2020’de Kingston’un Yeni Ürünleri Tanıtılacak

Kingston kullanıcılarına sunduğu bellek ürünleriyle dikkat çeken bir firma. Bu yıl fuarda sergileyeceği ürünlerse piyasaya sürmeyi planladığı Gen 4.0 NVMe SSD modeli olarak açıklandı. Bu ürün Kingston tarafından ilk kez bu yıl satılacak.

Kingston veri merkezleri için U.2 ve M.2 biçimlerde NVMe SSD modellerini tanıtacak. Bu biçimdeki farklı modeller temel, orta ve gelişmiş performans düzeyinde bulut hizmet sağlayıcılarında kullanılacaklar.

Veri merkezleri için SATA SSD (DC450R, DC500R) eklentisi sunulacak. Geniş çaplı bulut hafızasına ihtiyaç duyan şirketler ve bulut hosting sağlayıcıları bu üründen yararlanacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı