Mobil

Call of Duty Mobile 3. Sezon Özellikleri Ne Olacak?

Call of Duty Mobile sürümü yeni bir sezonla oyuncuların karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Call of Duty Mobile, piyasaya sürüldüğü ilk anlardan itibaren büyük bir kitleye hitap etmeyi başardı. Hala en çok oynanan mobil oyunlar listesinde gördüğümüz Call of Duty Mobile 3. sezon ile birlikte geliyor. Birçok yeni harita, mod ve silahla oyuncuların karşısına çıkacak olan bu oyun PC sürümünden tanıdığımız bazı özellikleri de mobile getirecek. Oyuncuların tercih edebileceği şık kostümlerde oyuna estetik katacak.

Call of Duty Mobile Yeni Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Call of Duty Black Ops 2 oynayanların daha yakından tanıyacağı drone saldırı özelliği bu sefer Call of Duty Mobile 3’le birlikte geliyor. Yeni sezonun ne zaman başlayacağı da takipçiler için merak konusu halinde. CoD mobile yeni sezon tarihi henüz resmiyet kazanmamış olsa da en geç 20-25 Ocak tarihlerinde 3. sezonun başlaması bekleniyor. Bu sezonla birlikte oyuna daha fazla harita, rütbe ve oyun modu eklenecek. Multiplayer ve Battle Royale desteği de devam edecek.

Call of Duty Black Ops 2’den gelen bir diğer özellikse MQ-27 Dragonfire olarak karşımıza çıkıyor. MQ-27 rakiplere pusu atma tarzında kullanılabilecek. Bu durumda oyuncular kendilerini ansızın bir pusunun içinde bulacaklar. Söz konusu pusulardan kurtulma ihtimalinin çok az olduğu düşünülürken Call of Duty’nin bu pusulara karşı nasıl bir savunma sistemi geliştireceğiyse merak konusu halinde. Eklenenler yalnızca bunlarla sınırlı kalmayacak. PUBG Mobile sürümünden tanıdığımız bir silah olan G36C’de Cod Mobile’daki yerini alacak. Barrett isimli keskin nişancı tüfeği de Call of Duty Mobile 3. sezon ile gelen yenilikler arasında bulunuyor.

Cod Mobile bu sezonunda “Scrapyard” isimli yeni bir harita daha ekleniyor. Türkçe karşılığını hurdalık olarak nitelendirebileceğimiz bu haritayı da Modern Warfare 2’den hatırlıyoruz. Daha çok yakın temaslı çatışmalara dahil olmak durumunda kalacağınız bu harita araba hurdalığından çok adeta bir uçak mezarlığını andırıyor. İç mekanlarda yer alan pusu alanları da çok kapsamlı olduğundan bu haritada ön planda kalabilmek için ses kasmak ve düşman aktivitelerini takip etmeyi başarmak büyük önem taşıyor. Örneğin düşmanın sıkça pusu attığı alanları, dostlarınızı etkisiz hale getirdiği noktaları ve kendi bölgelerinden çıkış noktalarını hedef nokta haline getirmeyi başarırsanız bu haritada bir adım daha önde olacaksınız.

Call of Duty Mobile 3. sezon sürümünün getirdiği yeniliklerden bir tanesi de “Rapid Fire” modu olacak. Kendi dilimizde Ani Ateş modu olarak da tanımlayabileceğimiz bu aktivitede oyunculara sınırsız savaş ekipmanı verilecek. Cephane her ne kadar sınırsız olsa da zamanın kısıtlanması oyuncuları çok zorlayacak.

 

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı