Nintendo

Assassin’s Creed Rebel Koleksiyonu Switch’e Geliyor

Assassin’s Creed Black Flag ve Assassin’s Creed Rogue oyunlarını bir arada Switch’e getiren Assassin’s Creed Rebel Koleksiyonu yakın zamanda çıkış yapacak . Paket, hem oyunlar hem de bazı özel bonuslar için şu anda mevcut olan tüm tek oyunculu DLC’yi içeriyor ve 40 dolarlık bir kazanca sahip.

Assassin’s Creed Rebel Koleksiyonu Neler İçeriyor?

Black Flag, 2013 yılında PS3, Xbox 360 ve Wii U’da piyasaya sürülmüştü. Yeni bir korsan teması ve denizcilik konsepti ile Assassin Creed oyunları içinde oldukça popüler oldu. Çoğu oyuncu için ana senaryoyu boş verip denizlerde korsanlık yaparak gemileri batırmak ve yağlamak daha eğlenceliydi. Assassin Creed Rogue ertesi yıl çıktı ve Black Flag’in deniz unsurlarını korudu, ancak aynı eleştirileri ve popüler izlenimi bırakamadı.

Assassin’s Creed Rebel Koleksiyonu, iki önemli yeni hikaye de dahil olmak üzere Black Flag’in tüm singleplayer DLC’lerinide içeriyor. (Freedom Cry ve Aveline).

Satın Almaya Değer mi?

Açıkcası bir Swich sahibi iseniz oyun yelpazenizin biraz dar olduğunun farkındasınızdır. Eğer daha önce bu oyunları oynamadıysanız kesinlikle göz atmalısınız. Özellikle Black Flag oynaması çok zevkli bir oyun. Deniz üzerinde ki gemi savaşları çok detaylı ve özenle hazırlanmış. Rouge için söylecek pek lafım yok çünkü Assassin’s Creed serisinde göz atmadığım tek oyun kendisi.

Assassins Creed Black Flag Rebecca ve Shaun

Black Flag çok övdüğüm bir oyun olsada çoğu AC Fanı için o kadar sevilen bir oyun değil. Çünkü senaryo olarak kendisinden önceki oyunlardan oldukça farklı bir yön çizmiş durumda. Öncelikle günümüzde geçen kısımda ilk 5 oyundakine nazaran Desmond Miles yok. Kim olduğunu bilmediğimiz hiç bir olaya etkisi olmayan sadece tatil köyünde animusu kullanan sıradan bir adam. (Belkide kadın bilemiyorum). Ayrıca eski oyunlardaki yan karakterlerin bu tatil köyünde farklı işlerde çalışıyor olmasıda Ubisoftun bu günümüz muhabbetini çok ta önemsemediğini gösteriyor.

Geçmişte geçen kısımda ise normal bir korsanın bir suikastçiyi öldürüp kıyafetlerini alarak onun yerine geçmesini konu alıyor. Diğer oyunlardaki gibi senelerce eğitim almış bir suikastçiyi filan konrol etmiyoruz. Benim tavsiyem senaryoyu boş verip açık denizlerde düşmanlarınıza korku salmanız.

İşin teknik kısmına gelince, Geçtiğimiz yıl Assassin’s Creed III Switch için çıkmıştı. Açıkcası oynanmıyacak kadar olmasada fps düşüşleri oldukça fazlaydı. O yüzden almak gibi bir planınız varsa, oyun çıktıktan sonra bir kaç oynanış videosuna bakın derim.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı