MobilTeknoloji

ANDROİD İÇİN EN İYİ ÇEVİRİ UYGULAMALARI

Çeviri uygulamaları aslında oldukça önemlidir. İnsanların tercüman olmadan iletişim kurmasına veya aylarca dil öğrenmek için harcama yapmadan iletişim kurmasını sağlarlar. Google Translate muhtemelen en popüler uygulamadır. Ancak bazen çok daha fazlasına ihtiyaç duyarız. Bu yazıda sizlere Android için en iyi çeviri uygulamalarını tanıtacağız.

1-GOOGLE TRANSLATE

Muhtemelen, herhangi bir çeviri hizmetinde en popüler olan Google Translate süreli yenilik yapmasıyla popülerliğini kaybetmemektedir. Yazılı çeviri özellikleri, 52 tanesi çevrimdışı çalışmaya devam eden 103 farklı dili desteklemektedir ki bu da çevrimdışı olduğunuz uzak seyahat planlarınız için mükemmeldir.

2-SAYHİ

SayHi’yi kullandığınızda yazmanız gerekmez, sadece telefonunuzla konuşmanız yeterlidir. Uygulama tercüme edilerek sesli ve yazılı bir şekilde çevrilmiş olarak size gösterilecektir. SayHi 90 dil ve lehçeye sahip uygulamasıyla ön plana çıkmaktadır.

3-TEXTGRABBER

Birinin başka bir dil konuşması bile yeterince zordur ancak menüleri, sokak işaretlerini ve diğer yazıları okumak ve anlamak bazen daha da zor olabiliyor. TextGrabber, telefonunuzun kamerasıyla, çektiğiniz görüntüleri metne döken ve onları çeviren bir dil çeviri programıdır.

4-MICROSOFT TRANSLATOR

Hem kurumsal hem de tüketici sürümleri sunan Microsoft Translator, muhtemelen piyasadaki en yönlü seçenektir. Kullanıcılar çevrilmesini istedikleri metni yazabilir, sesli bir şekilde konuşabilir veya metni içeren görüntünün fotoğrafını çekebilirler. Translator, çevrimdışı çalışmasıyla seyahatlerinizde de her zaman sizinledir.

5-TRIPLINGO

TripLingo, yerel geleneklerin, görgü kurallarının ve argo kelimelerin derinliklerine kadar kazılarak daha bütünsel bir yaklaşım sergileyen dil çeviri uygulamasıdır. Ses tercümesine ek olarak uygulama aynı zamanda bir para birimi dönüştürücüsüdür. Aslında bu uygulama dil çeviri uygulamasından daha çok yurtdışına çıkmak isteyenler için tasarlanmış öğretmeye odaklanan bir seyahat uygulamasıdır.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı