Teknoloji

2020’de WhatsApp Desteğini Çektiği Telefonlar Hangileri?

2020 yılında WhatsApp desteği almayacak telefonlar belli oldu.

WhatsApp önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda bazı telefon modellerinden desteğini çekecek. Milyonlarca telefonu etkileyecek olan bu kesintiyle ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı ve geliştiricilerin 2020’de WhatsApp desteğini çektiği telefonlar belli oldu.

Yapılan açıklamalara göre WhatsApp uygulaması artık Android 2.3.7 ve öncesi, Windows Mobile ve iOS 7 işletim sistemlerini desteklemeyecek. WhatsApp desteği yeni yıla girer girmez kesilmedi. Beklenen bu kesintinin 1 Şubat 2020 tarihinde yaşanması bekleniyor.

Telefondan WhatsApp Desteğinin Kesilmesi Ne Demek?

Kullanmakta olduğunuz eski telefonlardan WhatsApp desteğinin kesilmesi uygulamanın artık geliştiriciler tarafından desteklenmediği anlamını taşıyor. Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta 1 Şubat 2020’den sonra da eski telefonlarda WhatsApp’ın kullanılabilecek olması. Uygulamayı silmediğiniz sürece kullanmaya devam edebileceksiniz. Ancak uygulamayı kaldırıp WhatsApp’ta yeni oturum açmayı denediğiniz zaman kullanmış olduğunuz telefonun artık WhatsApp tarafından desteklenmediğine dair bir uyarı alacaksınız. Yeni sunulan WhatsApp güncellemeleri de artık bu telefonlara yüklenmeyecek. Eski telefonlardaki WhatsApp bağlantısı tamamen kesilene kadar uygulamayı eski sürümüyle kullanmaya devam edeceksiniz.

Telefonlardan WhatsApp Desteği Neden Kesiliyor?

WhatsApp sürekli olarak güncellenen ve yeni özellikler kazanan bir yapıya sahip. Bu özellikler kullanıcıların beklentilerini karşılamak ve uygulamayı sektördeki rakiplerine göre daha iyi bir noktaya taşımak adına yapılıyor. Bu geliştirmelerin uygulamaya sorunsuz bir şekilde entegre edilebilmesi için telefonlarda kullanacağı işlemci gücünün, disk alanının ve belleğin en uygun ölçülerle saptanması gerekiyor. Bu noktaları dikkate alan WhatsApp geliştiricileri WhatsApp’a eklemeyi planladıkları yeni özellikler için eski sistemlerin yetersiz olduğunu düşündüklerinden belirlenen telefonlardan uygulama desteğini çekiyorlar.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı